Creative 5 + 1 Ses Sistemi 3 Hoparlör Çalışmıyor

Mustafa Gönen

Hectopat
Merhabalar,

Creative A520 Marka 5+1 ses sistemi aldım. Amfisinden, siyah, turuncu ve yeşil olmak üzere üç adet kablo çıkıyor. Onboard ana kartımda ise kırmızı, yeşil ve açık mavi olmak üzere üç çıkış var. Ancak tüm kombinasyonları denedim, sadece 2 hoparlörden ses alabiliyorum. Sanırım ses kartım 5+1'i desteklemiyor. Harici ses kartı almadan bu sorunu çözme ihtimalim var mı? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Hocam ses denetim seçeneklerinden 5.1 seçin deneyin. Muhtemelen düzelecektir.

Hocam ses denetim seçeneklerinden 5.1 seçin deneyin. Muhtemelen düzelecektir.

Hocam tam olarak hangi ayar içerisinden Windows 10'da ya da harici bir programla mı yapmalıyım?
PC'deki ses programında da 5+1 seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Hocam tam olarak hangi ayar içerisinden Windows 10'da ya da harici bir programla mı yapmalıyım?

Hocam sağ alt köşede bir hoparlör simgesi vardır. Ona gelin ses denetimi seçeneklerini açın. Oradan hoparlör yapılandırma olması gerekir. 5.1 seçin.

Hocam sağ alt köşede bir hoparlör simgesi vardır. Ona gelin ses denetimi seçeneklerini açın. Oradan hoparlör yapılandırma olması gerekir. 5.1 seçin.

Hocam o menü bende tam olarak böyle Windwos 10 Pro

1597095423960.png

Dosya Ekleri

• 1597095397578.png
    1597095397578.png
    1,4 KB · Görüntüleme: 62
Hocam ses ayarlarını açın. Realtek Auidio görürseniz yapılandır deyin. Karşınıza çıkan menüde hoparlör yapılandırma görmeniz gerekir. Takıldığınız yerde resim atın. Yardımcı olurum.

Hocam diğer jak girişleri takılı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı