CREATIVE HS-850 Draco Nasıldır?

9RkxSFl.jpg

CREATIVE HS-850 Draco İncelemem.

Arkadaşlar ürünü alalı yaklaşık olarak bir ay oldu. Kulaklığın kutu içeriğini ve resimlerini internet üzerinde bulabilirsiniz. Size internette fazla rastlayamadığım güzel bir incelemesini sunmak istiyorum.

Kulaklığı www.mediamarkt.com.tr üzerinden indirimde iken 121 ₺ karşılığında aldım.

Girişte kısaca artı ve eksilerinden bahsetmek istiyorum.

Artıları;

+ Çok rahat, en fazla 3 saat kadar takılı durdu kulağımda ve çıkardığımda eski kulaklıklarımda olduğu gibi bir ağrı sızı yaşamadım.

+ Asus anakartımda daha önce dikkat etmediğim DTS Surround gibi ses teknolojilerini aktifleştirdiğimde kulaklığın ses kalitesini ve yaptığı yalıtımı daha iyi anladım.

+ Deri yastıkları gerçekten çok yumuşak başınıza taktığınızda, bir süre sonra varlığını unutuyorsunuz bile. Kulaklık ağır değil.

+ Mikrofonu çıkarılabilir özellikte, isterseniz mikrofonu takılı bırakıp kablosu üzerindeki kontrolcüden de anahtarını kapatabiliyorsunuz

+ Kutu içerisinde basit bir kılıfta geliyor.

Eksileri;

- Mikrofonu güçsüz kalıyor.

- Kablosu, notebook üzerinde kullanacaklar için fazla uzun gelebilir ama bu kişiye göre değişir tam olarak eksi özellik diyemem.

- Kutu içerisinden mikrofon ve kulaklık jack’ını birleştirip tek bir jack yapacak bir alet çıkmaması.

DTS Surround ses olayına örnek vermek istiyorum arkadaşlar, bu teknoloji açıkken Doctor Who’nun Orient Express bölümünü izledim ve arka plandaki trenin uğultusunu duyabilmek oldukça keyifli geldi.

Mikrofonu güçsüz dememin nedeni ise, aldığımda en az notebook’un dahili mikrofonu kadar performans bekliyordum. Yani yaklaşık 50cm mesafeden normal konuşma sesimi alabilmesini umuyordum.

Fakat durum böyle olmadı, sesimi net bir şekilde alabilmesi için mikrofonu dudağıma kadar yaklaştırmam ve Windows mikrofon ayarlarından kayıt hassasiyetini +30Db'e yükseltmem gerekti. Neyse ki gürültü engelleme sayesinde sadece kayıt işleminin başında kısa bir cızırtı oluyor ve sonrasında sesim normal olarak duyulabiliyor.

Ürün hakkında sormak istediğiniz sorularınızı bekliyorum arkadaşlar iyi günler :)

Aman dikkatli kullanmaya bak. Bende Creative Tactic 3D Alpha var. 1 ay geçmeden kulaklık uzatma bölgeleri kırıldı. 2. ay mikrofonu bozuldu. Şimdide 3.5mm jackında temassızlık. Kısacası Creative'den illallah ettim.

Aman dikkatli kullanmaya bak. Bende Creative Tactic 3D Alpha var. 1 ay geçmeden kulaklık uzatma bölgeleri kırıldı. 2. ay mikrofonu bozuldu. Şimdide 3.5mm jackında temassızlık. Kısacası Creative'den illallah ettim.

Creative marka hoparlörümü ve Ep-630 model kulaklığımı uzun süre kullandığım için ve ses kalitesinden memnun kaldığım için tercih ettim. Umarım bahsettiğin sorunlarla kaşılaşmam :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı