Creators Update Sorunlarından Temiz Kurulum ile Kurtulma

Denizari

Kilopat
Daha fazla  
Creators Update sonrası Windows'um aşırı yavaşlamış, Windows Gezgini kilitlenme hataları oluşmaya başlamış ve Windows açılış hızıyla birlikte diğer programların açılış hızları da oldukça yavaşlamıştı ve bu sorunların tümünden de Windows'u sıfırlayarak tamamen kurtulmuş oldum.

Bildiginiz gibi Windows'u sıfırladığınızda o ana kadar yüklemiş olduğunuz bütün güncellemeri de tutuyor. Kısaca bu şekilde Windows 10'un güncel Update'li halini temiz kurulum yapıyorsunuz diyelim.

Kısaca, eğer Creators Update sonrası benzer sorunlarla boğuşuyorsanız Windows'u sıfırlamanızı tavsiye ederim. En azından ben de işe yaradı.

Ben şahsen sitesinden ISO yu indirerek kurdum. Malum Creators Update de ISO ya dahildi. Gayet stabil, hızlı ve sorunsuz.

Bu sorunlar yükseltme yaptığımız içinmi oluyor ? Temiz kurulum yapılırsa kesin çözüm oluyormu ?
Evet. Ne yazık ki Microsoft senelerdir büyük güncellemelerden sonra sistem stabilliğini korumayı başaramadı. Sıfırdan temiz kurulum yapmak en mantıklısı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı