Çözüldü CRG5 240 Hz monitörün renkleri bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Hocam NVIDIA ayarlarıyla oynadıysanız kotrol panale girip video kısmında 2. seçenektekine girip Hue ayarını sıfırlayın veya NVIDIA özelleştirmeden çıkıp mönitöre bırakın renk ayarını.
NVIDIA ayarları ile alakası yok hatta kendi ayarını yaptığı için NVIDIA renk ayarlarına izin vermedi.

Sorunu çözdüm, renk yönetimine girip monitörün kendi uyguladığı rengi kaldırıp varsayılan ayarlara döndüm, 2. resim Windows'un varsayılanıdır. 1. fotoğrafta monitörün kendi yaptığı ayarı kaldırdığımda hiçbir şey kalmadı fakat sizde 3. fotoğraftaki renk ayarı olabilir kaldırmanıza gerek yok.
27” CRG5 4 ms 240 Hz Full HD HDMI G-Sync Kavisli Gaming Monitör | Samsung Destek TR bu siteden "cihaz (kur)" adlı şeye tıkladım ve kurulum yaptım, DisplayPort güncellemesi yaptım ve renkler bozuldu kaldırarak bile çözemedim. Bu sıkıntının içinden nasıl çıkabilirim?

Hocam NVIDIA ayarlarıyla oynadıysanız kotrol panale girip video kısmında 2. seçenektekine girip Hue ayarını sıfırlayın veya NVIDIA özelleştirmeden çıkıp mönitöre bırakın renk ayarını.

NVIDIA ayarları ile alakası yok hatta kendi ayarını yaptığı için NVIDIA renk ayarlarına izin vermedi.

Sorunu çözdüm, renk yönetimine girip monitörün kendi uyguladığı rengi kaldırıp varsayılan ayarlara döndüm, 2. resim Windows'un varsayılanıdır. 1. fotoğrafta monitörün kendi yaptığı ayarı kaldırdığımda hiçbir şey kalmadı fakat sizde 3. fotoğraftaki renk ayarı olabilir kaldırmanıza gerek yok.

Dosya Ekleri

• 1661517619587.png
    1661517619587.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 31
  • 1661517628212.png
    1661517628212.png
    40,7 KB · Görüntüleme: 36
  • 1661517864756.png
    1661517864756.png
    871 bayt · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
Çözüm