Cristiano Ronaldo mu? Lionel Messi mi?

İstesem istatisk yağarım buraya. Ronaldo sandığınız kadar küçük bir oyuncu değil.
Daha da küçük bir oyuncu evet. Bireysel ödülde, takım kupasında ve gol katkısında Messi önde zaten. Neyin istatistiğini vereceksin acaba? Üst üste 3 sezon ofsayt gollerle ve rakibe çıkan haksız kırmızılarla aldığı şampiyonlar ligi kupalarını mı?

2022 dünya kupasının Portekiz ve Arjantin'in bütün maçlarını izledim. Hakemler arjantin'e daha ayrıcalıklı davranıyordu. Hatta Suudi Arabistan - Arjantin maçında Araplar 2-1 öndeydi dakika 90 olmuştu. hakemler bilerek +7 verdiler. ama maç 7 dakika uzaması gerekirken 11 dakika uzadı sırf arjantine biraz daha şans vermek için.
İşte bu yüzden futboldan anlamıyorsan hakkında konuşmayacaksın mesela. Maksimum +5 verilmesi gereken Hollanda maçında hakem +11’e kadar oynattı ve +11’de de Hollanda attı maç uzadı mesela? Orada da Hollanda’ya mı şans vermek istediler? Her bireysel ödülde veya kupada önde olan adama karşı 2018’de arka arkaya 3 ucl aldı diye tartışmayı kapattı demek ayrı bir komik. Bana göre de Messi 2012’de tartışmayı bitirdi o zaman, üst üste 4 Ballon D’or alarak.

Adamsın be

Siz galiba Ronaldo'nun orta saha golünü görmediniz...
Ha son olarak Messi’nin Ronaldo’dan yaklaşık 150 maç daha az oynayıp hem penaltısız hem de ceza sahası dışından daha fazla golü olduğunu belirteyim dedim, iyi geceler.

Son düzenleme:
Daha da küçük bir oyuncu evet. Bireysel ödülde, takım kupasında ve gol katkısında Messi önde zaten. Neyin istatistiğini yayacaksın acaba? Üst üste 3 sezon ofsayt gollerle ve rakibe çıkan haksız kırmızılarla aldığı şampiyonlar ligi kupalarını mı? 😭
Ronaldo haksız bir galibiyet almadı. Adam gayet hakederek aldı o kupaları. Bana bir tane ofsayt golü gösterin rica etsem?
İşte şu yüzden futboldan anlamıyorsan hakkında konuşmayacaksın mesela. Maksimum +5 verilmesi gereken Hollanda maçında hakem +11’e kadar oynattı ve +11’de de Hollanda attı maç uzadı mesela? Orada da Hollanda’ya mı şans vermek istediler? Her bireysel ödülde veya kupada önde olan adama karşı 2018’de arka arkaya 3 ucl aldı diye tartışmayı kapattı demek ayrı bir komik. Bana göre de Messi 2012’de tartışmayı bitirdi o zaman, üst üste 4 Ballon D’or alarak.

Tatlı bir dil kullanmıştım. sana futboldan anlamıyorsun demedim. Senin dediğin hollanda maçında sakatlık olmuştu sanırsam ve baya bir zaman geçirdiler sahanın üzerinde. O yüzden uzadı. Hem 2018'de Sadece UCL'mi aldı adam? Ayrıca 2010 Ballon D'or ödülünü messi'mi haketti cidden? 2010 Ballon D'or ödülünü İniesta haketmişti. 2009, 2011 ve 2012 Ballon D'or ödüllerine lafım yok messi haketti onları.

Ronaldo'nun 2016, 2017 ve 2018'de neler yaptığını görmeni istiyorum.

Kupalar

2016:

UEFA Süper Kupa
UEFA Euro 2016
UEFA Şampiyonlar Ligi

FIFA Ballon'dor Ödülü
FIFA The Best Ödülü

Ronaldo 2016 La Liga sezonunda Messi'ye 9 gol fark atmıştır
Ronaldo 2016 Yılnda Şampiyonlar Liginde Gol Kralı Olmuştur.
Ronaldo 2016 yılında Messi'den daha fazla Freekick Golü Atmıştır.

2017:

UEFA Süper Kupa
La Liga
İspanya Süper Kupası
UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası

FIFA Ballondo'r Ödülü
FIFA The Best Ödülü

2017 Sezonunda Ronaldo Messi'den daha çok hattrick yapmıştır.
2017 Sezonunda Ronaldo Messi'den daha çok Serbest Vuruş golü atmıştır.
2017 Sezonunda Genel Olarak Ronaldo Messi'den daha çok gol atmıştır.
2017 Şampiyonlar Ligi finalinde ronaldo 2 gol atarak takımın kupayı kazanmasında büyük önem taşımıştır.

2018:

UEFA Şampiyonlar Ligi
FIFA Kulüpler Dünya Kupası.

UEFA Şampiyonlar Ligi Gol Kralı
UEFA Şampiyonlar Ligi Sezonunun Forveti.
ESM Yılın Takımı 15. Kez

Ha son olarak Messi’nin Ronaldo’dan yaklaşık 150 maç daha az oynayıp hem penaltısız hem de ceza sahası dışından daha fazla golü olduğunu belirteyim dedim, iyi geceler.

Ronaldo'nun daha fazla maça çıkıp daha az gol atma sebebini'de açıklayayım. Ronaldo çok sayıda takım değiştirdi (5 Defa ) yeni bir takıma girip oraya alışması çok zor. Ayrıca Ronaldo Juventus'da mevki değiştirdi. Sol Açık'dan Santrafor'a girdi. Onun da etkisi var tabiki de.

Lütfen dostça tartışalım. Birbirimizi kırmaya gerek yok. İstatisk'de ronaldo'nun bütün kariyeri şeklinde yazarım istersen.

Ronaldo haksız bir galibiyet almadı. Adam gayet hakederek aldı o kupaları. Bana bir tane ofsayt golü gösterin rica etsem?

Tatlı bir dil kullanmıştım. sana futboldan anlamıyorsun demedim. Senin dediğin hollanda maçında sakatlık olmuştu sanırsam ve baya bir zaman geçirdiler sahanın üzerinde. O yüzden uzadı. Hem 2018'de Sadece UCL'mi aldı adam? Ayrıca 2010 Ballon D'or ödülünü messi'mi haketti cidden? 2010 Ballon D'or ödülünü İniesta haketmişti. 2009, 2011 ve 2012 Ballon D'or ödüllerine lafım yok messi haketti onları.

Kupalar

2016:

UEFA Süper Kupa
UEFA Euro 2016
UEFA Şampiyonlar Ligi

FIFA Ballon'dor Ödülü
FIFA The Best Ödülü

2017:

UEFA Süper Kupa
La Liga
İspanya Süper Kupası

FIFA Ballondo'r Ödülü
FIFA The Best Ödülü

2017 Şampiyonlar Ligi finalinde ronaldo 2 gol atarak takımın kupayı kazanmasında büyük önem taşımıştır.

2018:

UEFA Şampiyonlar Ligi

ESM Yılın Takımı 15. Kez

Ronaldo'nun daha fazla maça çıkıp daha az gol atma sebebini'de açıklayayım. Ronaldo çok sayıda takım değiştirdi (5 Defa ) yeni bir takıma girip oraya alışması çok zor. Ayrıca Ronaldo Juventus'da mevki değiştirdi. Sol Açık'dan Santrafor'a girdi. Onun da etkisi var tabiki de.

Lütfen dostça tartışalım. Birbirimizi kırmaya gerek yok. İstatisk'de ronaldo'nun bütün kariyeri şeklinde yazarım istersen.
2010’u Iniesta dünya kupası kazandı diye hak etti diyorsun, 2018’de Modric hak etmedi diyorsun konu Ronaldo’ya gelince. 2023’ü de Messi hak etmiyor diyorsun al onda da dünya kupası almış adam. 2010’da ödülü FIFA verdiği için bireysel performans ön plandaydı, zaten öyle olmasa 2013’te Ronaldo kupa kazanamadan ödülü alamazdı. Messi’nin 2023’ü almasının sebebi de ödülün France Football’a geçip takım ödüllerinin önem kazanması.
Hollanda maçında bahsettiğin sakatlıklar ve kavga olayları +10 verildikten sonra uzatma dakikalarında yaşandı.
Real Madrid ve Bayern Munich eşleşmesinin Almanya’daki maçını açarsan ofsayt golleri ve Vidal’in alakasız kırmızı kartını görürsün. Aynı yıl veya bir önceki yıl PSG’ye attığı 1 ofsayt gol daha var.
Gol konusuna gelirsek de sadece Ronaldo’nun Real Madrid’de olduğu dönemi baz alırsak bile Messi’nin maç başına gol sayısı o dönem bazında Ronaldo’dan fazla oluyor.

Haksız galibiyet, o bu şu tarzı ithamları geçelim. Lionel Messi, tarihin gelmiş ve gelecek en büyük ve en iyi futbolcusudur. Ronaldo çok çok sansasyonel bir futbolcu fakat Lionel Messi apayrı bir şey.

İkiside değil. Tek gerçek zlatan ıbrahimović.

Hala illaha seçeceksem CR7.

Kupalar

2016:

UEFA Süper Kupa
UEFA Euro 2016
UEFA Şampiyonlar Ligi

FIFA Ballon'dor Ödülü
FIFA The Best Ödülü

2017:

UEFA Süper Kupa
La Liga
İspanya Süper Kupası

FIFA Ballondo'r Ödülü
FIFA The Best Ödülü

2018:

UEFA Şampiyonlar Ligi

ESM Yılın Takımı 15. Kez

2011'li kardeşim sen git ''2009 Ronaldo ne iyiydi be'' demeye devam et.Ronaldo fan kitlesi bu işte;izlemeye yaşının yetmediği maçlarda bile sevdiği adamı savunurlar.Garip :D

2011'li kardeşim sen git ''2009 Ronaldo ne iyiydi be'' demeye devam et.Ronaldo fan kitlesi bu işte;izlemeye yaşının yetmediği maçlarda bile sevdiği adamı savunurlar.Garip :D
Sen iyimisin? Ben orda birbirimizin kalbini kırmayalım doğru düzgün tartışalım diyorum senin yaptığına bak. Ronaldo'yu 2016 maçlarından beri izliyorum. Ben artık futbola eskisi kadar ilgili değilim. Ve bir spor için insanların kalbini kırmaya veya tartışmaya gerek yok. Yaşın küçük olduğu için hayatı futboldan ibaret sanıyorsun. Ama bir ev geçindirmeye başlayınca yada borçlarını ödemek gibi şeyler uğraşınca bu tartışmaların ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaksın. Baba ocağında ödevlerini bitirdikten sonra başka sorumluluk kalmayınca normaldir tek derdinin futbol olması. 2022'de yazın kardeşime ben bakmak zorunda kaldım. Yaz ayları boyunca çalıştım. Babamın sağlık sorunları nedeniyle 2.5 ay kadar hastanede yattı. Sana anlatmak istediğim şu ben yazın çalışıp kardeşimin sorumluluğu üstüme yüklendiğinde futbolun, Ronaldo Messi'nin ne kadar boş olduğunu anladım. Bazı çocuklar bir ara Ronaldo Messi kavgası yüzünden bir birine girmişler. İstersem sana ronaldonun messiden daha iyi olduğunu argümanlarla açıklarım. Ancak bir insanın fikrinin değiştirmek çok zordur. Ben 3000 Tane istatisk de yazsam sen messici olduğun için Yinede fikrini değiştirmeyeceksin. Yakında nick'imi de değiştiricem zaten. Ronaldo'yuda eskisi kadar sevmiyorum. Siz burda ronaldo messi için birbirinizi yerken onlar Lüks yatlarında Lüks arabalarında keyifler yapıyor. Umarım açıklayabilmişimdir.

Yani kendimin onca derdim varken Ronaldo Messi için uğraşmak veya kavga etmek bana çok saçma geliyor.

Geri
Yukarı