Çözüldü CRITICAL PROCESS DIED hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Celeborn

Hectopat
Arkadaşlar bilgisayarı aldığım günden buyana Google Chrome kullanırken sürekli mavi ekran alıyorum. BIOS, ekran kartı, chipset vs. her şeyi güncelliyorum ama yine sonuç değişmiyor. Az önce YouTube üzerinden video izlerken "TAM EKRANDAN ÇIK" yaptım PC dondu ve yine mavi ekran. Sonra PC açıldı, sekme değiştirirken yine mavi ekran. Tam ekrandan çıktım diye niye mavi ekran versin bunun açıklaması nedir? Telefonda bir sürü ekran görüntüsü var. Artık ekran görüntüsü almaktan bıktım çünkü hep aynı hatalar...

CRITICAL PROCESS DIED ve UNEXPECTED Store EXCEPTION. Hep bu iki hatayı alıyorum. Daha önce minidump dosyalarını paylaştım, forumdaki arkadaşlar RAM ve hard disk testi yapmamı söyledi, yaptım. Hiçbir problem çıkmadı. Artık kafayı yiyeceğim. Film izlerken, müzik dinlerken, tweet okurken, sekme değiştirirken mavi ekran alınır mı yav... Arka planda sistemi zorlayacak herhangi bir uygulama vs. olsa tamam diyeceğim. Sadece Google Chrome açık...

7500 TL'ye PC toplattım başıma gelenlere bak. Lütfen bu kanayan yaraya merhem olun. Bu satırları yazarken sekme değiştirdim ve ekran yine bir gidip geldi. "Aha yine mavi ekran" derken, düzeldi. Donanımsal bir sorun mu var, aldığım parçalar mı hasarlı/hatalı sorun nedir anlayamadım. Windows 10'u internetten indirdiğim bir yazılımla etkinleştirdim. Yoksa bundan mı kaynaklanıyor? Lütfen yardımcı olun.

Minidump dosyaları:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
DDU ile ekran kartınızın sürücüsünü kaldırdıktan sonra WHQL sürümünü kurun.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow komutunu uygulayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@@maksu

Öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim. Yazdıklarını yapacağım.

Ben ekran kartını NVIDIA GEFORCE EXPERIENCE üzerinden güncelliyorum. ''Yeni bir güncelleme var'' bildirimi gelir gelmez güncelliyorum. Bu güncellemeler beta sürüm mü oluyor? Hatayı burada mı yapıyorum? Yanıtlarsan sevinirim.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/ scannow komutunu uygulayın.

Uyguladım.

Sonuç:

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 78
Son düzenleme:
Hocam güncellemeyi yapmadan önce yukarıda linki olan DDU aracını kullanarak eski sürümü kaldırıp yeni sürümü kurarsanız daha iyi olur.
CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp sfc/ scannow komutunu uygulayın.

Hocam burada yanlış yazmışım. sfc /scannow olacak. Tekrar yapabilir misiniz?

Hocam güncellemeyi yapmadan önce yukarıda linki olan DDU aracını kullanarak eski sürümü kaldırıp yeni sürümü kurarsanız daha iyi olur.

Hocam burada yanlış yazmışım. sfc /scannow olacak. Tekrar yapabilir misiniz?
Az önce sfc /scannow taraması yaptım. Yaklaşık 15dk sürdü. Birazdan sürücüyü kaldırıp nvidia.com üzerinden tekrar güncelleyeceğim. İlgilendiğin için teşekkürler.

DDU rehberindeki işlemleri gerçekleştirdim. Güncel ekran kartı sürücüsünü de kurdum. Şuan için bir sorun gözükmüyor. İlerleyen zamanlarda aynı hatayla karşılaşırsam buraya yazarım. Tekrardan teşekkürler.

Dosya Ekleri

• aaaaaaaaaaaa.png
    aaaaaaaaaaaa.png
    12,8 KB · Görüntüleme: 74
Son düzenleme:

Geri
Yukarı