"Critical Process Died" Hatası

Natulou

Decapat
Windows 10 yüklü bilgisayarımda sürekli olarak mavi ekran hatası alıyordum. Birçok kez temiz kurulum yapmayı denedim ama kurulum yaptığım sırada bile mavi ekran hatası veriyor. Hata kodu olarak 'critical process died' yazıyor. Bir şekilde kurulumu tamamladım ama bilgisayar açıldığı anda mavi ekran veriyor. Herhangi bir işlem yapamıyorum. Sorunun donanımsal olduğunu düşünüyorum ama hangi parçada sorun var bilemiyorum. Güvenebileceğim bir bilgisayarcı da yok. Bu durumu nasıl çözebilirim?

Sistem bilgilerim:

* İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-9600K CPU @ 3.70GHz (6 CPUs), ~3.7GHz
* Bellek: Hyperx Predator 2x8GB DDR4 3000MHz
* Ekran kartı: RTX 2060
* Ana kart: Asus Prime Z390 P
* SSD: Samsung 970 Evo M2 500GB

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bu hatayı svchost'u kapatmaya çalışırken aldım, cahillik işte görev yöneticisinde o kadar çok görünce kapatmak istedim.

Doğru BIOS ayarlarıyla format atmıyor olabilirsin doğru yapıp RAM ve HDD bağlantılarını kontrol edip tekrar deneyin. Sistem açtığında benzeri sorunlar yaşarsanız dosyaları paylaşın:
Minidump Dosyalarını Upload Etme | Technopat Sosyal
Doğru bios ayarlarını nasıl yapabilirim? İnternetten araştırdığım kadarıyla yaptım ama yüklemeyi yaparken mavi ekran verdi. Yeniden başlayıp Windows yükleme ekranına düşüyor fakat ekran dona dona işlem yapıyorum. Fare imleci sürekli donuyor. Bu şekilde uğraşıp yüklemeyi tamamladığımda yeniden mavi ekran veriyor.

Doğru bios ayarlarını nasıl yapabilirim? İnternetten araştırdığım kadarıyla yaptım
BIOS default edip boot ayarlarını UEFİ olacak şekilde UEFİ formatı atarsanız doğru olur. Bu şekilde de mavi ekran harici donma filan oluyorsa donanımsal bakım yapıp dediğim parçaları kontrol edin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı