Çözüldü CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

th3salih

Hectopat
Yer
İstanbul
RAM
DDR3 6GB
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 SSDNow 120 GB
Ekran kartı
Nvidia Geforce Gt 705
Anakart
Lenovo Sharkbay
İşlemci
İntel Core İ3 4160
İş yerindeki bir PC bu sabah mavi ekran hatası verdi de. Mavi ekran hatası konusunda yeniyim eksik bir şey varsa söylersiniz.

SSD tavsiye edilmiyor biliyorum. Kasa eski bayağı en az 8 senelik.
HD Tune ve HD Sentinel ile sağlığa baktım. HD Tune'da quick scan kapalı şekilde yeşil hepsi. 40 GB boş yer var.

021022-16828-01.rar minidump dosyası.

Çözüm
Bu hata çıktığı gün yapmıştım. SFC scannow ile restore health.

CCleaner'ı sık kullanmıyoruz ayda 1 oluyor genelde.

CCleaner'i silin. Sistem hatasına yol açıyor.

Screenshot_1.png
Bu işlem kişiye yönelik sorun algılama hizmeti olduğundan 15-20 dakika arasında sürebilir:
Çalıştır'a 'msinfo32' yazın ardından CTRL+s ile dosyayı masaüstüne kaydedin ve dosyayı bizimle paylaşın(Microsoft OneDrive, Google Drive (herkese açık paylaşınız.), Yandex disk, dropbox) detaylı olarak bakalım.

Bu işlem kişiye yönelik sorun algılama hizmeti olduğundan 15-20 dakika arasında sürebilir:
Çalıştır'a 'msinfo32' yazın ardından CTRL+s ile dosyayı masaüstüne kaydedin ve dosyayı bizimle paylaşın(Microsoft OneDrive, Google Drive (herkese açık paylaşınız.), Yandex disk, dropbox) detaylı olarak bakalım.

Sizi hatırladım şimdi. :) donanım arşiv forumundan.
Tamam hemen bakıp atacağım buraya.
CCleaner'la ara sıra temizlik yapıyorum ama atacağım dosyayla ilgili bir şey silmez herhalde değil mi?
Çünkü minidumpı siliyor ya o yüzden.

Sıkıntı olmaz.

Bir de sistem bilgisinin falan burada kalması problem yaratır mı? Ona göre sileyim işlem bitince. (bilgi sıkıntıya girer mi yani)

CCleaner programını kullanmamanı tavisye ederim, Mavi ekran hatasına sebebiyet verebilir:

Effective.png
Virus CCenhacher.png

Windows dosyalarını onarın ve sorunun devam edip etmediğini bize bildirin: DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi

CCleaner programını kullanmamanı tavisye ederim, mavi ekran hatasına sebebiyet verebilir:

Eki Görüntüle 1307437Eki Görüntüle 1307438
Windows dosyalarını onarın ve sorunun devam edip etmediğini bize bildirin: DISM Aracıyla Windows 10 Onarma Rehberi

Bu hata çıktığı gün yapmıştım. SFC scannow ile restore health. (bu ikisi dışında yapmam gereken bir şey var mı?) şimdilik 1 haftadır yemedik mavi ekran ama bakalım olursa gene güncellerim konuyu.

CCleaner'ı sık kullanmıyoruz ayda 1 oluyor genelde.
CCleaner programını kullanmamanı tavisye ederim, mavi ekran hatasına sebebiyet verebilir:

Eki Görüntüle 1307437Eki Görüntüle 1307438

Teşekkürler yardımınız için.

Yeni konular

Geri
Yukarı