"CRITICAL_PROCESS_DIED" mavi ekran hatası

BurakEnes YT

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 / B450M-DRAGON / RTX 2060 / XLRB 16 GB 3200 MHZ / WD BLUE SN570 500 GB
Merhaba, bilgisayarımda dün gece mavi ekran hatası aldım hata kodu: CRITICAL_PROCESS_DIED ve Windows'u her açtığımda bu mavi ekran hatasını veriyor. Windows'a hiçbir şekilde erişemiyorum her şeyi denedim ama nafile hiçbir şekilde hatayı çözemedim bende bilgisayara format atıp en baştan Windows kurmaya karar verdim. Rufus'u kurdum Windows ISO dosyasını indirdim. Bilgisayarım eski olduğu için UEFI desteklemiyor o neden ile USB'yi hazırlarken MBR seçeneğini seçtim her şeyi hazırladım USB'yi taktım BIOS'a girdim sonrasında boot menüsünden USB'yi seçecektim fakat USB boot menüsünde görünmüyordu ve USB'yi her çıkartıp diğer bilgisayara taktığımda dosyaya erişilemiyor disk bozuk hatası verip USB içindeki her şeyi siliyor ve biçimlendirmemi istiyor şimdi ise iki seçeneğim var. CRITICAL_PROCESS_DIED hatasını çözeceğim ya da USB'nin boot ekranında görünmeme hatasını. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
Nasıl çözdünüz?

BIOS bayağı eskiydi zaten araştırdım herkes BIOS'un USB'yi görmesi için bir ayarı aktif hale getirmeniz gerekiyor diyordu bende o ayarı bulamamıştım ama sonrasında boot sekmesinde öylece çaresizce dolaşırken USB/DVD bölümünü gördüm ve disabled yazıyordu hemen üstündede benim Flash'ım vardı oradan kendi flashımı seçtikten sonra boot sekmesindede otomatikman boot menüsünün #1 kısmına flash geldi. CRITICAL_PROCESS_DIED hatasına gelirsek o hatayı çözemedim hala, bende fazla uğraşmadım zaten önemli bilgiler yoktu format attım.

Yeni konular

Geri
Yukarı