CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatası

GravediggerDemon

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston renegade
Ekran kartı
3070 eagle oc
Anakart
Msi carbon B650
İşlemci
Amd 7 7700X
Merhaba, birkaç gündür stop code critical… hatası alıyorum dünki okuduğum bir teknoloji kanalı haberinde ise Windows 11'e gelen son güncellemede bazı mavi ekranlar kendi kendine kapanmalar yapıyormuş, biraz araştırıp komut sisteminde deneme yaptım ve şu an hiç açılmıyor. Format denedim dün, disk bozukmuş tekrar yükleyip tekrar deneyeceğim ama eğer çözümü bilen bir arkadaş var ise yardımcı olabilirseniz sevinirim.
@claus

Bu şekil.

Dosya Ekleri

• AAB7CD92-1402-42F8-80F6-935B13E1C7B3.jpeg
    AAB7CD92-1402-42F8-80F6-935B13E1C7B3.jpeg
    152,3 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem çöktüyse temiz kurulum yap ve sonra mavi ekran alınca dosyaları yolla.
Disk bozukluğundan kesin eminsen farklı bir disk ile dene.

Sistem çöktüyse temiz kurulum yap ve sonra mavi ekran alınca dosyaları yolla.
Disk bozukluğundan kesin eminsen farklı bir disk ile dene.
Hocam sistemim daha 6-7 aylık ve sıfır kaliteli (ssd kingston, ram gskill)parçalar bunca zamanda bi sorun yaşamadım, şuan format attım yine hata veriyordu, dediğiniz minidump a baktım bulamadım yt dan video izleyerek 3. Parti dump dosyası bulma programı açtım onda da hiçbirşey gözükmüyor, hayaletler fln mı uğraşıyor artık bi mantıklı çözüm bulamadım.

Farklı disk taktığında sorun yaşamıyorsan eski diskte sorun var demektir zaten.
PC kitlenmişti yine bi duşa girip düşündüm iyice ve çıkar çıkmaz kasayı açıp RAM'lerim yerini değiştirdim 15 saniyede masaüstüne geldim eskisi gibi :D, mavi ekran çıkar mı diye bekliyorum umarım çıkmaz, sizde sağolun yakşamlar

Farklı disk taktığında sorun yaşamıyorsan eski diskte sorun var demektir zaten.
Yakşamlar, hocam dün düzelmişti bugünde yine mavi ekran farklı hatayla açılmaz oldu:
unmountable boot volume.

Tekrar eski hatayı veriyor, chkdsk vb. uyguladım bazen masaüstüne geliyor 1-5dk da kapanıyor, açılırken uzun bir süre DRAM ışığı yanıyor, acaba SSD de veya RAM de sorun olabilir mi?

Farklı bir disk ile demiştim size. Sonra memtest86 ile bellek testi yap. RAM'leri doğru taktığına emim ol.
Elimde farklı disk yok şuan, bugün bi bilgisayarcı ile görüştüm: psu dan tut klavyeden bile olabilir dedi, yeni klavye almıştım hata başlamadan 1 gün önce fln onu söktüm şimdi açmayı denerken ekran bu şekil oldu şuan
901D1EF9-44E9-47CB-9150-CA6AB5A92F60.jpeg
901D1EF9-44E9-47CB-9150-CA6AB5A92F60.jpeg

Klavye mi :D
Sem gerekirse arkadaşından ödünç bir disk edin ve onunla dene. Memtest yap birde. Bilmiyorsan sağlam bilen birisine götür baksın.
Hata'da boot edilmemeyle alakalı.
Boot hatası Wini uefi yerine Legacy yüklediğim içinmiş, critical hatası için minidump dosyası çıkmıyor program ile testte de hata çıkmıyor dediğiniz gibi memtest de yaparım ama sonuç alacağımı pek sanmıyorum, yeni disk satın alırım sorun değilde yeterki düzelsin.

Geri
Yukarı