Çözüldü CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10

Dionysos1924

Hectopat
Yer
Tımarhane
Daha fazla  
Meslek
korsan alman cd satıcısı
Arkadaşlar merhaba benim sorunum başlıkta olduğu gibi critical process died mavi ekran sorunu. Sorunum sadece oyun oynarken oluyor oynadığım oyun Rainbow Six Siege.

Sistem özelliklerim:
İşletim sistemi: Windows 10 Pro.
Anakart: P8P67 Evo
İşlemci: i5 2320 3.00GHz.
RAM: 4x4 16 GB.
Ekran kartı: EVGA GTX 960ssc 4 GB.
Depolama: 1.SSD 120 GB - 2.HDD 500 GB.
Güç kaynağı: 600W.

Çözüm için denediklerim:
1. sistem ısısını kontrol ettim.
2. driver ve sistemin güncel olup olmadığını kontrol ettim.
3. işlemci, ekran kartı, RAM, SSD ve HDD sağlığını kontrol ettim.
4. CMD ile bu sorunla ilgili diğer arkadaşların denediği şeyler yaptım.
5. sıfırdan Windows kurulumu yaptım.
6. hizmetlerin bazılarını devre dışı bıraktım.

Ancak yine de sonuç alamadım.

Son düzenleme:
Çözüm
1) BattlEye kaldırın.

2) Bluetooth cihazınız var ise sürücüsünü silip başka bir USB portunda kullanıp yeni sürücü yükleyin.

3) Windows sürümünüz 1903 sürümü. Daha güncel bir sürüme geçmenizi önemle tavsiye ederim.
1) BattlEye kaldırın.

2) Bluetooth cihazınız var ise sürücüsünü silip başka bir USB portunda kullanıp yeni sürücü yükleyin.

3) Windows sürümünüz 1903 sürümü. Daha güncel bir sürüme geçmenizi önemle tavsiye ederim.

Çözüm
1) BattlEye kaldırın.

1) BattlEye kaldırın.

Tamamdır dostum şu anda bir şey daha denedim test ediyorum eğer olmadıysa birazdan PC kapanır zaten sonra dediğini hemen yapacağım. Teşekkür ederim.

Sorun çözülürse lütfen geri dönüp çözüldüğünü belirtmeyi unutmayın bu arada.

Sorun çözülürse lütfen geri dönüp çözüldüğünü belirtmeyi unutmayın bu arada.

Hala test aşamasındayım BattlEye ve Bluetooth sürücüsünü ve hizmetini durdurdum sonra PC rest attım, sonrasında oyuna girdim ve BattlEye otomatik olarak oyunla beraber açılıyor yaklaşık 1 saattir oynuyorum sabaha kadar oynayacağım eğer bir sorun olmaz ise nasıl çözüldüğünü söyleyerek bildiririm teşekkür ederim.

1) BattlEye kaldırın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra test etmeden Win+r (çalıştır) MSConfig yazarak girdiğim pencereden hizmetler oradanda tüm Microsoft hizmetlerini gizle tikini işaretledim ve kalan tüm hizmetleri devre dışı bıraktım ardından PC reset atıp sorunun çözülüp çözülmediğini gözlemledim ve 5 saattir bir sorun yaşamadım. Yardımın için teşekkürler.
(Çözüldü)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı