Çözüldü CRITICAL_PROCESS_DIED ve "No bootable device found" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TolgaFlashTR

Hectopat
Makaleler
1
Döngü şu şekilde: bilgisayar açılıyor -bir süre sonra (çok uzun değil maksimum 2 dakika sonra) CRITICAL_PROCESS_DIED mavi ekran hatasını veriyor (minidump dosyası oluşmuyor, kontrol ettim ve minidump diye bir klasör bile yoktu.)- yeniden başladıktan sonra no bootable device found yazıyor, yeniden başlatınca döngü başa dönüyor.

Denediğim şeyler;
- HDD'yi çıkarıp takmak.
- Format atmayı denemek.(HDD'de temassızlık gibi bir şey var sanırsam çünkü disk kısmında arada yenileme yapınca hiçbir disk bölümü gözükmüyor, bir süre sonra yine gözüküyor.)
İşletim sistemim Windows 10, ama problemle bir alakası yok gibi gözüküyor.

Aklıma gelip deneyemediğim son bir şey var yazmak istiyorum; HDD'den anakarta giden de bir kablo var sanırsam, orada bir sıkıntı olabilir diye düşündüm. Umarım HDD ölmemiştir.

Çözüm
Eski bilgisayarımın hard diskini taktım ve öyle bir sıkıntı olmadı. HDD ölmüş mü demek bu? Ve öldüyse nasıl açılıyor ve aynı şeyler olmaya devam ediyor? 😞

HDD can çekişiyor daha ölmemiş . Şaka bir yana önemli verileriniz varsa yedekleyin. O HDD ile bir şey yapamazsınız artık.
Eski bilgisayarımın hard diskini taktım ve öyle bir sıkıntı olmadı. HDD ölmüş mü demek bu? Ve öldüyse nasıl açılıyor ve aynı şeyler olmaya devam ediyor? 😞

HDD can çekişiyor daha ölmemiş . Şaka bir yana önemli verileriniz varsa yedekleyin. O HDD ile bir şey yapamazsınız artık.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı