Çözüldü CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

dynundx

Decapat
Daha fazla  
İlk kez karşılaştım neden olduğunu bilmiyorum.
Msi B550-A PRO
Ryzen 5 3600.
XPG 3000 MHz 16 GB RAM.
Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2 SSD (Windows bunda kurulu)
Samsung 860 EVO 250GB SATA SSD.
XFX AMD Radeon RX 570 4 GB.
Windows 10 Home Single Language 64 Bit.
Sebebini merak ettim yardımcı olursanız sevinirim :)
Minidump linki;

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-06-12 at 21.58.15.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-12 at 21.58.15.jpeg
    138,1 KB · Görüntüleme: 19
Çözüm
Şu an deneyebileceğim bir PC yok çevremde ama SATA hard diskim var ayrıyeten sökmüştüm bilgisayarın içinden onu takıp denesem sorunun anakartta olup olmadığını anlayabilir miyiz hocam?

Sorun anakartta olsa diğer diskte de aynı sorun gözükürdü. Farklı SATA kablosu ve farklı kabloyla denediğinize göre geriye bir tek disk ile ilgili bir donanım arızası kalıyor.
Sorun kabloda diye bir şey demedim ben. Çoğunlukla kablo da olur dedim. Sorun SATA Port'unda da olabilir, diskin veya anakartın kendisinde de olabilir. Farklı bir SATA portuna takıp deneyin.

Onu kastetmedim sorun kalkınca oradaki hatalar yok mu oluyor programda onu sordum.Farklı porta denedim bu arada.Elimde başka sata ssd de yok deneyebileceğim.
Sorun dün valorant oynarken geldi.Çünkü valorant 860 evoda yüklüydü.Bende silip 970 evo plusa yükledim dün.

Onu kastetmedim sorun kalkınca oradaki hatalar yok mu oluyor programda onu sordum.
Pardon yanlış anlamışım. Evet veri akışı problemi ortadan kalkarsa Health sekmesinde de hata gider.
Elimde başka sata ssd de yok deneyebileceğim.
İmkanınız varsa bir yakınınız veya dostunuzun sisteminde Diski test edin.
Sorun dün valorant oynarken geldi.Çünkü valorant 860 evoda yüklüydü.Bende silip 970 evo plusa yükledim dün.
Sorunun bu şekilde çözüleceğini zannetmiyorum. Diskte bir arıza varsa diskin sistemden çıkarılması gerek.

Pardon yanlış anlamışım. Evet veri akışı problemi ortadan kalkarsa Health sekmesinde de hata gider.

İmkanınız varsa bir yakınınız veya dostunuzun sisteminde Diski test edin.

Sorunun bu şekilde çözüleceğini zannetmiyorum. Diskte bir arıza varsa diskin sistemden çıkarılması gerek.
Şu an deneyebileceğim bi pc yok çevremde ama sata harddiskim var ayrıyetten sökmüştüm bilgisayarın içinden onu takıp denesem sorunun anakartta olup olmadığını anlayabilir miyiz hocam ?

Şu an deneyebileceğim bir PC yok çevremde ama SATA hard diskim var ayrıyeten sökmüştüm bilgisayarın içinden onu takıp denesem sorunun anakartta olup olmadığını anlayabilir miyiz hocam?

Sorun anakartta olsa diğer diskte de aynı sorun gözükürdü. Farklı SATA kablosu ve farklı kabloyla denediğinize göre geriye bir tek disk ile ilgili bir donanım arızası kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun anakartta olsa diğer diskte de aynı sorun gözükürdü. Farklı sata kablosu ve farklı kabloyla denediğinize göre geriye bir tek Disk ile ilgili bir donanım arızası kalıyor
Anladım hocam ben yine başka bir bilgisayarda test etmeye çalışıcam fırsat bulursam.Diskten emin olduğumuzda garantiye yollarım.Çok teşekkürler yardımlarınız için.

Anladım hocam ben yine başka bir bilgisayarda test etmeye çalışıcam fırsat bulursam.Diskten emin olduğumuzda garantiye yollarım.Çok teşekkürler yardımlarınız için.
Önemli değil. İsterseniz Diski sistemden ayırıp bir süre test edin. Mavi Ekran almazsanız sorunun Disk kaynaklı olduğu kesinleşmiş olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı