CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION mavi ekran hatası

Hasancan737

Hectopat
Windows 7 kullanırken herhangi bir mavi ekran vb sorun yaşamıyordum. Tek sorunum PC'nin bir anda donmasıydı.
Windows 10 geçtiğimde ise mavi ekran hatası almaya başladım. İlk başta önemsemedim sonradan araştırdım minidump falan atılıyormuş. Cidden çözülüyormuş, ben de atıyorum.
İstediğiniz herhangi bir bilgi olursa yazarım bu arada bilgisayardan o kadar anlamıyorum.
Hem de ilk paylaşımım bir hatam varsa özür dilerim.

Son düzenleme:
Ayarları buradaki gibi yapın.

Ek Açıklama 2020-08-16 103509.png

Vanguard'ı kaldırın ve belleklere test yapın.

Vanguard'ı kaldırın ve belleklere test yapın.
Daha önce yapmıştım belleklerde herhangi bir sorun çıkmamıştı

Birkaç farklı yerde belleklerde hata olduğu görünüyor ama, Windows Bellek Tanılama aracı ile deneyin bir de.

Gerçi Memtest de her zaman hatayı görecek diye bir şey yok, her türlü belleklerinizi değiştirmenizi öneririm. Birden fazla modül varsa bir tanesini takıp kullanmayı deneyin. Yine mavi ekran alırsanız dosyaları atarsınız, onda da bellekten ötürüyse diğerini tek başına kullanmayı deneyin. Belki sadece tek modüldedir sorun.

Birkaç farklı yerde belleklerde hata olduğu görünüyor ama, Windows Bellek Tanılama aracı ile deneyin bir de.

Gerçi Memtest de her zaman hatayı görecek diye bir şey yok, her türlü belleklerinizi değiştirmenizi öneririm. Birden fazla modül varsa bir tanesini takıp kullanmayı deneyin. Yine mavi ekran alırsanız dosyaları atarsınız, onda da bellekten ötürüyse diğerini tek başına kullanmayı deneyin. Belki sadece tek modüldedir sorun.
2 adet bellek var 2 gb ve 4gb lık değiştirmeyi düşünüyordum zaten ama sorunun belleklerde olduğuna eminsiniz değil mi ?

Evet, bellekler farklıysa uyumsuzluktan ötürü olabilir. 2 GB'lık olanı çıkarın, 4 GB olanı kullanın bir süre. Mavi ekran alırsanız yeni dosyaları atarsınız, gerekli yönlendirmeyi yaparım. Almazsanız da sorunun uyumsuz belleklerde olduğuna emin olabiliriz. Sorununuzun çözülmesi veya devam etmesi durumunda geri dönüşünüzü bekliyorum.

Geri
Yukarı