Çözüldü CRITICAL_STRUCTURE_CORRUPTION mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Altuğ karatekin

Hectopat
RAM
Kingston Fury Beast 2x8 cl17 3666mhz
Ekran kartı
Aorus xtreme edition Gtx 1080Ti
Anakart
Asus TUF B450 Plus Gaming
İşlemci
Ryzen 5 3600
Son gelen 3 adet toplu güncelleştirmeden sonra bu hatayı almaya başladım. Konu ile Microsoft'un kendisi forumunda konu açtım ama çok yavaşlar. Bu nedenle buradaki tecrübeli arkadaşlara da sormak istedim. Minidump dosya linkini aşağı bırakıyorum.

Çözüm

BIOS güncelle ve restore defaults save yap.
Memtest86 ile bellek testi yap.
Kaspersky geçici olarak kaldır.
Ağ kartını güncelle.

Restore defaults derken BIOS'u sıfırlayacağım değil mi? Ağ kartını güncelle derken harici bir kart kullanmıyorum. Belleklerdede şöyle bir sıkıntı vardı aldığımda kart kendi ayarını yapamamıştı doch ile 3600'e sabitleyemedi bende DRAM calculator ile kendim ayarladım. Ayarlamadan önce -30 40 FPS filan yiyiyordum ama şu an bir sıkıntı yok.

Dediğiniz gibi BIOS'u güncelledim RAM'leri bu sefer doch ye bıraktım ve stabil gözüküyor daha mavi ekran yemedim ve oyunlar ile stres testine sokmadım bir sorun olursa buraya eklerim.

Son düzenleme:
Restore defaults derken BIOS'u sıfırlayacağım değil mi? Ağ kartını güncelle derken harici bir kart kullanmıyorum. Belleklerdede şöyle bir sıkıntı vardı aldığımda kart kendi ayarını yapamamıştı doch ile 3600'e sabitleyemedi bende DRAM calculator ile kendim ayarladım. Ayarlamadan önce -30 40 FPS filan yiyiyordum ama şu an bir sıkıntı yok.

Dediğiniz gibi BIOS'u güncelledim RAM'leri bu sefer doch ye bıraktım ve stabil gözüküyor daha mavi ekran yemedim ve oyunlar ile stres testine sokmadım bir sorun olursa buraya eklerim.
Eline sağlık. Ek olarak Ağ kartı derken LAN olarak kast ediyorum. Harici olarak değil.

Geri
Yukarı