Çözüldü "Critical_structure_corruption" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

KickerHouse

Kilopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, bazen oyundayken, bazen Twitch'de yayın izlerken, bazen bir program kullanırken oluyor. "Critical_structure_corruption" isimli mavi ekran hatasını alıyorum. Bilen varsa yardımcı olursa sevinirim, minidump dosyalarım aşağıda. Çok teşekkür ederim şimdiden.

Minidumps

Çözüm
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hataları gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla bellek veya disk kaynaklı oluyor. Sizde de okuma hatası olmuş.
Kod:
0: kd> !error 00000000c0000005
Error code: (NTSTATUS) 0xc0000005 (3221225477) - 0x%p adresindeki y nerge 0x%p adresindeki belle e ba vurdu. Bellek  u olamaz %s.

Bu durumda yapmanız gereken şey, MemTest86 ile RAM'lerde test yapıp HD Tune ile disklerde test yapmanız. Ayrıca HDD Sentinel yazılımından bütün disklere dair ekran görüntüsü atarsanız iyi olur.

@Bora Dere'nin dediklerini de yapın.
BIOS'u güncelleyin. (Site açılmıyor, ara sıra kontrol edin. Yakında düzelteceklerdir.
Ekran kartınızın sürücülerini kaldırıp DDU ile güncelleyin.

SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hataları gözlemlediğim kadarıyla çoğunlukla bellek veya disk kaynaklı oluyor. Sizde de okuma hatası olmuş.
Kod:
0: kd> !error 00000000c0000005
Error code: (NTSTATUS) 0xc0000005 (3221225477) - 0x%p adresindeki y nerge 0x%p adresindeki belle e ba vurdu. Bellek  u olamaz %s.

Bu durumda yapmanız gereken şey, MemTest86 ile RAM'lerde test yapıp HD Tune ile disklerde test yapmanız. Ayrıca HDD Sentinel yazılımından bütün disklere dair ekran görüntüsü atarsanız iyi olur.

Çözüm
BIOS'u güncelleyin. (Site açılmıyor, ara sıra kontrol edin. Yakında düzelteceklerdir.
Ekran kartınızın sürücülerini kaldırıp DDU ile güncelleyin.

Kod:
0: kd> !error 00000000c0000005.
Error code: (NTSTATUS) 0xc0000005 (3221225477) - 0x%p adresindeki y nerge 0x%p adresindeki belle e ba vurdu. Bellek u olamaz %s.

Bu durumda yapmanız gereken şey, Memtest86 ile RAM'lerde test yapıp HD Tune ile disklerde test yapmanız. Ayrıca HDD sentinel yazılımından bütün disklere dair ekran görüntüsü atarsanız iyi olur.

Cevaplar için teşekkürler. Daha önce de forumda başka bir arkadaş BIOS'u güncelleyin demişti başka bir hata için. Bende BIOS'u güncellerken PC kapandı ve eski BIOS'umda gitti yeniside yüklenemedi anakart biossuz kalınca açılmadı haliyle garantiye yollamak zorunda kaldım. O yüzden BIOS güncellemesinden biraz korkuyorum. Fakat DDU ile sürücü kaldırıp güncellemeyi deneyeceğim. Memtest ile denemedim fakat Windows'un kendi Memory testinde RAM'lerde bir sıkıntı çıkmadı. Bir de Memtest'de deneyeyim. Yeniden teşekkürler.

Rica ederiz. BIOS güncellerken illaki bir sıkıntı olacak diye bir şey yok, talihsiz bir anınıza denk gelmiş olabilir. Sık sık elektrik kesintisi yaşıyorsanız güncellemeyin, yine de.

Memtest yapabilseniz iyi olurdu, Windows'un kendi aracından daha gelişmiş çünkü. Ayrıca @yika38'in dediği gibi disk(ler)e de test yapın.

Rica ederiz. BIOS güncellerken illaki bir sıkıntı olacak diye bir şey yok, talihsiz bir anınıza denk gelmiş olabilir. Sık sık elektrik kesintisi yaşıyorsanız güncellemeyin, yine de.

Memtest yapabilseniz iyi olurdu, Windows'un kendi aracından daha gelişmiş çünkü. Ayrıca @yika38'in dediği gibi disk(ler)e de test yapın.

Arkadaşlar sanırım benim 2.HDD ölmüş. HDD yüzünden bu hataları alıyor olabilir miyim ve bu HDD'yi düzeltmenin yolu var mı?

Dosya Ekleri

• hdd 2.png
    hdd 2.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 31
  • hdd 1.png
    hdd 1.png
    23,3 KB · Görüntüleme: 44
Düzeltmenin bir yolu olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle HDD yüzünden alıyorsunuzdur. Değiştirseniz iyi olur.

Düzeltmenin bir yolu olduğunu sanmıyorum. Büyük ihtimalle HDD yüzünden alıyorsunuzdur. Değiştirseniz iyi olur.

Olabilirsiniz.

Yazılımsal olarak pek bir şey yapmanız mümkün değil. Verilerinizi yedekleyin ve HDD'yi sisteminizden çıkartın. Sonra yeniden deneyin.

İkinize de çok teşekkür ediyorum yeniden arkadaşlar. HDD'de sıkıntı olacağı hiç aklıma gelmezdi, 48 günlük ömrü kalmış, öğrenmesek gidecekti bütün veriler. İyi günler ✌.

Geri
Yukarı