CrossFire Oyununun veri tabanı hacklenmiş olabilir mi?

Mesela Yani

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Kısaca oyundan bahsedeyim. Oyunun adı CrossFire, muhtemelen içinizde bilenler vardır bu oyunu. Şimdi işin garipliğine geleceğim. Oyunda ribbon dediğimiz yani rozet dediğimiz sistem var. Bu rozetler askeri rozetler gibi düşünebilirsiniz, ne kadar çok rozet olursa o kadar iyi ve en önemli rozet ise "honorable soldier" adlı şeref rozeti.

Şimdi işin garipliğine geliyoruz. Muhtemelen hepiniz FPS oyunlarında kda nedir bilirsiniz işte bu 2 görselde de gördüğünüz kişilerin kda oranına bakınca ne demek istediğimi anlıyorsunuz aslında. Hesabın sahibinde "2 yıllık hizmet rozeti" var yani adamın hesabı en az 2 yıllık. Adam 2 yılda aynı hesaplara 1000 kadar kda kasmış ve 1 milyon, 2 milyon kill almış. Bu Killer'in çoğu da bıçak ile. Haliyle FPS oyunu da sadece bıçak üzerine kurulu olmadığı için sadece bıçak ile 2 yılda 1 milyon kill almak zor. Bunu yapan kişiler hile olsaydı kesin ban yerdi ban yemiş olsaydı honorable soldier rozetini hesaplarında alırlar ve hesaplar çok kötü hale gelirdi.

Bu 2 hesapta aynı adama ait. Nereden biliyorum diye soracak olursanız; effective adında clana üye bu kişiler ve bu clanda ki herkesin nicki aynı mesela bulzai. [bulzai] bulzai_16 vs gibi nickler var. Shadyuser shadyuser1 gibi nickler var. En düşük ihtimalle bunu yapan kişiler birbirlerini tanıyorlar. Ve bu effective adlı clan 2milyon clan puanı ile dünya sıralamasında 1. sırada yer alıyor. Ben 10 yıldır bu oyunu oynuyorum ve böyle bir şeyi ilk defa gördüm.

Şüphelendiğim nokta şu; oyunun veri tabanı hacklenmiş olup, kendilerine istediklerini aktarabiliyor ve istediklerini yapıyor olabilirler mi? Çünkü clan toplamda 130 maç atıyor ve 56 maç kazanıp 74 maç kaybediyorlar. %43 kazanma oranları var ki matematiksel olarak bakınca 2milyon puan imkansız gözüküyor.
Öğeyi denetle yaptığımı düşünecek arkadaşlar olabilir diye link bırakıyorum;

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    270,6 KB · Görüntüleme: 56
  • Adsız1.png
    Adsız1.png
    275,4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle bir şey olsa yetkililer dahil olur olaya. Bu adam dünya 1.'si olduğunda illa ki bir yetkili girip ne hesaba ne kadar para harcamış gibisinden bakmıştır. 5M killi görünce de arkasına bakmışlardır hangi maçta kaç kill almış bilmem ne bilmem ne diye.

Öyle bir şey olsa yetkililer dahil olur olaya. Bu adam dünya 1.'si olduğunda illa ki bir yetkili girip ne hesaba ne kadar para harcamış gibisinden bakmıştır. 5M killi görünce de arkasına bakmışlardır hangi maçta kaç kill almış bilmem ne bilmem ne diye.
Adam hâlâ aktif olarak oyunu oynuyor. sadece ölüm kalım maçı oynuyor herif. Toplamda 40k maç atmış ve 5 milyon kill. %90'ı bıçak ile :D. Bence yetkililer bile ulaşamıyor bu kişiye. Eğer ulaşıyor olsalardı haksız rekabetten ötürü hesapları silinir, clanları silinirdi. Çünkü oyunda dünya sıralamasında ilk 10'da olan Türk clanları da mevcut.

Eskiden deli gibi oynadığım oyunun konusunu görmek mutlu etti. Bu clanın bu ismi almadan önceki halini de biliyorum ve o zamanda böylelerdi. Zira geçmişleri 5 seneyi geçmiştir(ben gördüğüm süreci söyledim belki daha eskidir bile.) Clan maçlarında da çok karşılaştık bunlarla, iyiler ama aynı zamanda çok kötüler. Hiç böyle detaya inmemiştim açıkçası fakat tekrar görünce benimde dikkatimi çekti. Oyunu bilen biri ve senelerimi vermiş biri olarak Kill Rate’in %90’ı bıçak olacak kadar kolay bir oyun değil. Ve oldum olası firma hile konusunda her zaman vasat bir seviyedeydi. 5 sene öncede vardı hala da var.

Edit olarak eklemek istiyorum ki ben oynadığım dönemde 3. parti yazılımlar ile kullandığımız Accountların Statülerini değiştirebiliyorduk. Rütbeden, KDA’ya her şeye kadar değiştirebilen yazılımlar vardı. Veri tabanından ziyada hala bu bile olabilir.

Eskiden deli gibi oynadığım oyunun konusunu görmek mutlu etti. Bu clanın bu ismi almadan önceki halini de biliyorum ve o zamanda böylelerdi. Zira geçmişleri 5 seneyi geçmiştir(ben gördüğüm süreci söyledim belki daha eskidir bile.) Clan maçlarında da çok karşılaştık bunlarla, iyiler ama aynı zamanda çok kötüler. Hiç böyle detaya inmemiştim açıkçası fakat tekrar görünce benimde dikkatimi çekti. Oyunu bilen biri ve senelerimi vermiş biri olarak Kill Rate’in %90’ı bıçak olacak kadar kolay bir oyun değil. Ve oldum olası firma hile konusunda her zaman vasat bir seviyedeydi. 5 sene öncede vardı hala da var.

Edit olarak eklemek istiyorum ki ben oynadığım dönemde 3. parti yazılımlar ile kullandığımız Accountların Statülerini değiştirebiliyorduk. Rütbeden, KDA’ya her şeye kadar değiştirebilen yazılımlar vardı. Veri tabanından ziyada hala bu bile olabilir.
Evet hile konusunda haklısın. Dikkatimi çeken bir detay ise Türk oyuncular geçen yıllara göre çok aza inmiş durumda. Bunun sebebi oyunun P2W olması, P2W olunca haliyle de ekonomik şartlardan ötürü silah falan alamıyorlar Türk oyuncular. Alanlarda bundan 4 5 yıl önce almış olanlar. Mesela ben 3 yıl önce 400₺'ye vip almıştım şimdi o vip 800₺. Oyun buna bile düzenleme getirmiyor. Bugün belçikada yaşamış bir Türk ile tanıştım diyor ki bizim clanda ki çocuk hesabı 1 yıllık 46 vip var orgeneral rütbesine kasmış. Burada bile ekonomik farkı, p2w olduğunu anlıyoruz. Zira konuya dönecek olursak bence bu Effective clanı hileden daha da üstün. Clanda ki tüm herkesi inceledim; Ya 2 milyon kez ölmüş hesaplar 0.00 kda ama headshot oranı %30 üstü ya da 2 milyon kere öldürmüş hesaplar kda 40-45-200 arası değişiyor. Hile bile olsanız emin olun 10 yılda bu kadar kasamazsınız. İmkansız hileyle bu kadarı. Çünkü hile olduğunuz anlaşılır ve odalardan kick yersiniz. Bence ben bu konuda haklıyım bunlar bir şekilde veri tabanına erişmiş haldeler ama bunu nasıl yaptılar bilmiyorum.

Evet hile konusunda haklısın. Dikkatimi çeken bir detay ise Türk oyuncular geçen yıllara göre çok aza inmiş durumda. Bunun sebebi oyunun P2W olması, P2W olunca haliyle de ekonomik şartlardan ötürü silah falan alamıyorlar Türk oyuncular. Alanlarda bundan 4 5 yıl önce almış olanlar. Mesela ben 3 yıl önce 400₺'ye vip almıştım şimdi o vip 800₺. Oyun buna bile düzenleme getirmiyor. Bugün belçikada yaşamış bir Türk ile tanıştım diyor ki bizim clanda ki çocuk hesabı 1 yıllık 46 vip var orgeneral rütbesine kasmış. Burada bile ekonomik farkı, p2w olduğunu anlıyoruz. Zira konuya dönecek olursak bence bu Effective clanı hileden daha da üstün. Clanda ki tüm herkesi inceledim; Ya 2 milyon kez ölmüş hesaplar 0.00 kda ama headshot oranı %30 üstü ya da 2 milyon kere öldürmüş hesaplar kda 40-45-200 arası değişiyor. Hile bile olsanız emin olun 10 yılda bu kadar kasamazsınız. İmkansız hileyle bu kadarı. Çünkü hile olduğunuz anlaşılır ve odalardan kick yersiniz. Bence ben bu konuda haklıyım bunlar bir şekilde veri tabanına erişmiş haldeler ama bunu nasıl yaptılar bilmiyorum.

Söylediğiniz detaylara bakılırsa, oda kurulup kendi hesaplarını öldürüp KDA kasıyorlar. Başka açıklaması yok, düşününce de mantıklı geliyorlar çünkü attığımız Clan savaşlarında 10 kez attıysak örnek veriyorum 9’unda leş gibiydiler. Ben oyunu ne zaman ki(olayın adını unuttum çok uzun süreçler geçtiği için) AK47 ve M4A1 silahının yükseltilebilir hali geldi, o zaman bıraktım. Sanırım söylediğiniz VİP bu oluyordu çünkü VİP alınınca bu silahlara hak kazanıyorduk diye hatırlıyorum. O güncellemeden sonra daha oyuna girmemiştim ben. O dönemde bu Clan aktif olarak çok maç atmasa da o zaman da KDA oranları böyledi. Clan savaşları dışında normal oyunda denk geldin mi bunlara desen ne yalan söyleyeyim bir kez bile göremedim. Oyundaki amaç ne zaman gerçek paraya döndü suyu çıktı. Önceden oyun içi silah alıp onlarla BADGE kasmaya çalışırdık ve normal şartta aldığımız silahları bile çok düzgün seçmeye çalışırdık çünkü bi silah almak çok zordu. Sonrasında parayı basan rahat silah alabileceği duruma geldiğinden Türk oyuncular bu kavramda oynamamayı tercih ediyorlar.

Konuya biraz(cık) geç cevap vermiş olabilirim ama neyse gören veya merak eden bilmiş olur önceden (2018-2021) aralarında "farm" klanları vardı tabii artık yeni gelen güncelleme ile farm neredeyse imkansız bunun için yapılmış klanlar var Farm'ın ne olduğunu bilmeyenler için kısa bir özet: Farm, klanının yüksek rutbeli üyelerinin bir araya gelip karşılıklı birbirlerini öldürerek normalden daha fazla exp kasması örneğin: Normal bir oyunda 10 kill yaparsanız 5K exp gelirken bu tür farm klanlarında 10 kill yaparsanız 10-20k exp gelir yani kısacası bu şahıs sürekli farm yapmış.

Geri
Yukarı