Crosshair V Formula, FX 8320, HD 7850 tabanlı sistem

Kafanıza göre sormadan sistem toplamayım. İlk önce konuyu açan arkadaşa sorun, arzu ederse sistem toplayarak yardımcı olabilirsin.

Arkadaş FX 8xxx serisi istiyorsa değiştirecek sebep yok ise o olsun. Düşük işlemci almaya ikna edip ilerde üzülüp sitem etmesin. Buna sebep olmayın. FX 6300 işlemcide çok iyidir.

Ve @Ali Oran elinde bir sistem varsa yeni sisteme kurulacak parçaları eski sistemde kullanma şansı olan parçalardan başla derim. Bu konuda bir sıralama listesi yap. 1. sıraya ekran kartı alıyorsa bütçeni belirtir yeni bir konu açarsın sana o zamanın durumuna yeni bir kart öneriririz.

Kafanıza göre sormadan sistem toplamayım. İlk önce konuyu açan arkadaşa sorun, arzu ederse sistem toplayarak yardımcı olabilirsin.

Arkadaş FX 8xxx serisi istiyorsa değiştirecek sebep yok ise o olsun. Düşük işlemci almaya ikna edip ilerde üzülüp sitem etmesin. Buna sebep olmayın. FX 6300 işlemcide çok iyidir.

Ve @Ali Oran elinde bir sistem varsa yeni sisteme kurulacak parçaları eski sistemde kullanma şansı olan parçalardan başla derim. Bu konuda bir sıralama listesi yap. 1. sıraya ekran kartı alıyorsa bütçeni belirtir yeni bir konu açarsın sana o zamanın durumuna yeni bir kart öneriririz.

Abi öncelikle hoş geldin içimi okudun benim şöyle bir taslağım var ben 1 ay anakart 1 ay işlemci 1 ay RAM alacağım öyle öyle seriyi bulacağım bulduğumu en son takacağım donanımsal olarak fiziki bilgim Ultradır ama ben akıl akıldan üstündür diyerek acaba uygunsuz frekans var mı ? nedir nasıldır acaba diğer fikirleride almak istedim ama fikir isterken dedim ki bakın sistemim bu bana donanım fikri vermeyin sadece parçaların uyumunu söyleyin dedim vatandaş Ultra kasa öneriyor yav mübarek adam zaten listem belli sadece donanıma bak kasayla ne uğraşıyorsun.

Güç kaynağım var 550w onu eklemedim 550 w yeterlidir zaten.

CROSSHAIR V FORMULA-Z 990FX/SB950 AM3+ DDR3 2400MHz(O.C.) SATA3.0 USB3.0 Anakart 638 tl

8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit Ram 250 tl

FX X8 8520 Soket AM3+ 4GHz 16MB Cache 32nm İşlemci 485tl

HD7870 PCS+ MYST GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı 460 tl

Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA 183 TL

HD7870 alıyorum gidipte bana aa hiç oldumu formula alıyorsun bu kartı kullanıyorsun vs bana bunlarla gelmeyin bütçe 2000 di kullandım sadece donanımsal uyumu ve memnuniyeti öğrenmek istiyorum amaç oyundur başım ağrısın istemiyorum ama ali kardeş ben sana illahide birşey önermek istiyorum diyen olursa cpu ya soğutucu önerebilir bak o olur

1PDZLj.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Parcalarin arasinda herhangi bir uyumsuzluk, guc kaynaginin yetersizligi gibi bir durum goremiyorum sahsen. Fakat neden bilmiyorum ama standart 1600 MHz belleklere daha fazla duskunlugum var, sorun cikarma olasiligi daha dusukmus gibi geliyor. Tabi bu kisisel bir durum. Sisteminiz simdiden hayirli olsun. :)

Parcalarin arasinda herhangi bir uyumsuzluk, guc kaynaginin yetersizligi gibi bir durum goremiyorum sahsen. Fakat neden bilmiyorum ama standart 1600 MHz belleklere daha fazla duskunlugum var, sorun cikarma olasiligi daha dusukmus gibi geliyor. Tabi bu kisisel bir durum. Sisteminiz simdiden hayirli olsun. :)

Senin bu dediğine bende takıldım aslında konuya iyi yerden girdin sonuçta asıl olan belleklerin CL sayısıdır. CL sayısı düştükçe bellek gücü o derece artar fakat hakikaten neden 1600 yerine 1866 seçtim.
Hakikaten bir anlam veremedim arasında 10 TL var belkide ego meselesi haline getirmişimdir 1600 MHz olabilir hatta o olsun 10 tl de eve dönüş param olsun :) soğutucu ne olsun stok iyi midir yoksa 212 falan mı alayım ? Limiti de geçtim galiba.

Oyun amaçlı bir sistem toplamışsın. Sen zaten oyun oynayacaksın. Parçaları da tek tek alacaksın. Lükse kaçman çok mantıksızdır. Daha uygun bir şekilde toplayabiliriz. Anakart, işlemci fazla kaçmış. Ekran kartı da bir önceki nesildir. Daha yeni bir kart alman yararına olur.

Anakart olarak Asus M5A97 R2.0 al.
İşlemci olarak FX 6300 alabilirsin. 8350 olsun dersen daha iyi olur. Fazla kaçar ama.
Ramler iyi. 4 al. Artan parayı diyer parçalara ekle.
Kasa güzel. Zalman Z3 Plus kasa var. Fiyatı uygun ve güzel bir kasa. Bunu alarak artan parayı diyer parçalara ekleyebilirsin.
Ekran kartı R9 serisi bir kart almanı isterim.

Islemci sogutuculari hakkinda pek bilgim yok acikcasi. Intel G3220'm var ve stok sogutucusu ile calisiyor. :) Bilen arkadaslari konda gormek sizin yarariniza olacaktir.

Bana seçsene buradan ekran kartı: Ekran Kartları Nvidia ve Ati Ekran Kartı Modelleri - Vatan Bilgisayar fikir ver bakayım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı