Çözüldü CROSSHAIR V FORMULA-Z BIOS'ta Takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mirkan Şenol

Kilopat
Yer
İstanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Boş gezenin boş kalfası ...
Anakartım asus crosshair v formula z, işlemcim amd fx8350, ramlerim kingston hyperx beast 32gb 2400mhz (1333mhz'de kullanıyorum)
Biosu karıştıtırken donuyor, hiçbir ayarı ellemediğim halde. Fareyi hızla haraket ettirdiğimde bile dondu.
Resetliyorum sabit boot failure diyor ve sistem açılmıyor, ikinci resetlemede sorunsuz açılıyor.

Asus EZ uptade programndan sürekli 28kb boyutunda bios güncellemesi geliyor. Yapıyorum tekrar aynı sürüm güncellemesi geliyor.

BİOS güncellemesini kendin indirip elle yükle.

Vallahi ben Asus M5A97 R2.0 AMD tabanlı anakartı kullanırken bios en son sürüme güncelledikten sonra benimde başıma gelmişti , hatta forumda can havliyle konu bile açmıştım daha sonra USB bellek ile son gelen 3 bios güncellemesini teker teker baştan tekrar yükledim düzelmişti. Belki bir yardımı dokunur sana.

Güncellemeden önce de aynı problem vardı. Bir umut düzelir diye güncelledim, olmadı.

Teşekkürler Burak hocam. Takılma sorunu devam ediyormu henüz bakmadım, ekran kartını da güncelleyeyim bakacağım.
Recep'in bu konusu bios güncellememe çok yardımcı oldu.
https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/5452-asus-ez-flash-2-ile-bios-guncelleme.html

- - - Güncellendi - - -

EZ uptadede o 28kb'lik güncelleme hala gözüküyor. :D
Nvidia driveri insin hemen biosa bakacağım.

- - - Güncellendi - - -

Ve masaüstünde bile hız farkı görüyorum.
Sistem çok daha düzgün çalışıyor.
Programları çalıştırırken yaşadığım saliselik takılmalar tamamen yok olmuş.
Al suite olsun gpu tweak olsun winzip olsun çok daha hızlı.
Sistemi kurarken böyle olsun istiyordum. :D

- - - Güncellendi - - -

Nvidia driveri indi ''Non 7z archive'' hatası alıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı