CRU adlı uygulama ile monitörün Hertz değeri artırılabilir mi?

Üretici bunu uygun görseydi zaten fabrikada overclock eder size daha pahalıya satardı. Demek ki ekranın ya ömrünü kısaltıyor ya da düzgün çalışmıyor.

Bence bu şekilde kullanmayın.

Hocam overclock tavsiye etmiyorum şahsen bir ürünü Max şekilde çalıştırmak bana doğru gelmiyor.

Merhaba, Acer Nitro 5 AN515-54 model laptop cihaza sahibim. Cihazımın ekranı 60 Hertz. Geçenlerde bir uygulama keşfettim. Adı CRU.
Bu uygulama ile 1920x1080 çözünürlükte monitörümün Hertz değerini 90 olarak ayarladım. Bu ayarlama monitörümü gerçekten 90 Hertz mi yaptı yoksa sadece oradaki sayıyı mı değiştiriyor? Ek olarak bunun bir zararı olur mu?

Eki Görüntüle 1916221

Merhaba 90 Hz yapıp UFO testi yapınca 90 olarak mı görüyorsunuz yoksa 60 mı deneyebilir misiniz?

Merhaba 90 Hz yapıp UFO testi yapınca 90 olarak mı görüyorsunuz yoksa 60 mı deneyebilir misiniz?
90 görüyorum. Rehberini açtım bu konunun, göz atabilirsiniz:

90 görüyorum. Rehberini açtım bu konunun, göz atabilirsiniz:

Ben yapıyorum manuel seçerek 240 Hz gözüküyor UFO testi yapıyorum 144 gözüküyor niye?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

CRU programında çok farklı seçenekleri var ben önceki dizüstü bilgisayarımda orijinalini kopyalayıp yenisine yapıştırıp sadece yenileme hızını 60>90 yapmıştım.

Gerçekten de ekran hızlanmıştı ama hızlanan şey sadece ekran değil fanlar da bayağı ses çıkaracak şekilde hızlanmıştı :)

Oyunlarda etkisi oluyor gerçekten akıcı oynadığınızı hissediyorsunuz.

Geri
Yukarı