Crucial 500GB MX500 M.2 SSD nasıldır?

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Crucial 500GB MX500 M.2 SSD nasıldır?
670 TL'ye buldum.
500 GB kapasiteli bir SSD bakıyorum. Olabildiğince uygun fiyata almak istiyorum. 500 GB SSD'ler içerisinde gördüğüm en ucuz ürün bu.

Ayrıca belirtmek istiyorum. M.2 / NGFF (2280) bağlantı türüne sahipmiş bu ürün. MSI GV62 modeline takabilir miyim? NGFF (2280) olayı kafamı karıştırdı.

Crucial kalitelidir, alınabilir. GDDR5 RAM'leri üreten Micron'un markası. Cihazınızla da uyumlu. NGFF o standardın eski adı...

Cevabınız için teşekkür ederim @Recep Baltaş . Resimde işaretlediğim gibi bir farklılık olsada takılabilir sanırım. Öyle değil mi?
1.jpg

Evet. Takabilirsiniz.

Disk elime ulaştı. Klonlama yaparak kullanacaktım ama sabah ani bir kararla ne varsa biçimlendirdim.
Windows kurulumunu yaptıktan sonra ilk işim aşağıdaki testi yapmak oldu. Sonuçlarda aynen böyle çıktı. @Recep Baltaş

Crystaldisk.png

Okuma hızı gayet güzel fakat yazma hızı söylenenden düşük gibi. Sürücüleri ve programları kurduktan sonra tekrar deneyeceğim. Farklılık olursa paylaşırım.
Bu test sonucu daha net olacaktır sanırım.

Crystaldisk2.png

Son düzenleme:
Crucial kalitelidir, alınabilir. GDDR5 RAM'leri üreten Micron'un markası. Cihazınızla da uyumlu. NGFF o standardın eski adı...
Aynı SSD'yi alma gibi bir düşüncem var. Forumda gezindim fakat varsa bile bir bilgi bulamadım. Benim anakartım Gigabyte B450M S2H. Uyumlumudur benim kartımla acaba? M2 SSD'ler malumunuz kimisinin başı 2, kimisinin 3 parçalı. Pek anlamıyorum.
Acaba Gigabyte B450M S2H ile uyumlu mu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı