Crucial MX500 500GB SSD kronik sorunlu mu?

O özelliği açmadan önce:
Eki Görüntüle 806948
Açtıktan sonra:
Eki Görüntüle 806944
Gerçekten çok yüksek boyutta bir değişim oldu. Tıpkı bir M.2'ye benzedi. Ayrıca 495 mb'lik bir installer dosyasını masaüstüne 1.1 saniye gibi bir sürede kopyaladı fakat son dediğinizi duyunca o özelliği kapadım çünkü benim bu kadar fazla hıza ihtiyacım yok. :)
Bunun benzeri Samsung'da Rapid Mode adıyla var. Aynı şekilde çok yüksek okuma ve yazma değerleri göründü. Bu ayar açık ve kapalı şekilde BF5, R6 Siege ve COD'da harita yükleme süreleri ile 3'er defa test ettim. Fark 0 (sıfır) idi. Bu teknoloji test araçlarında işe yarıyor galiba. SATA vs. NVMe oyun testlerinde bile biraz fark oluyordu.

ssd ye bir zararı varmıdır sizce
Veri kaybı işletim sistemi veya bir programı bozabilir. En tehlikeli şey önemli bir verinizin kaybolma olasılığı. Ben bu özelliği kullandığım SSD ayrı bir sürücü idi ve sadece oyunlar kurulu idi. Oyunların ayarları ve kayıtlar buluta yedekleniyor, oyuna birşey olsa ilgili oyun platformu uygulamasından oyun dosyalarını doğrulayarak bozulan kısım yeniden indiriliyor. Bu şekilde kullandım. Test ettikten sonra baktım oyuna bir faydası yok, kapattım.
Sadece RAM'i yemiyor. Bellek bant genişliğini de yiyor diye biliyorum. Oyunlarda o bellek bant genişliği lazım olabilir. Bu özellik kapalı ve açık FPS karşılaştırması yapmadığım için kesin yargıda bulunamam.

Geri
Yukarı