Crucial Ballistix 16 GB 3600MHz vs. Kingston Fury 16 GB 3200MHz vs. Corsair Vengeance RGB 16 GB 3600MHz

Attığın RAM'ler arasında en iyisi Crucial olanlar. 3600 MHz ve CL16 çünkü. Ayrıyeten Micron çip var içinde.

Her 3600 MHz olana Micron diyemezsin belki de içinde Samsung bellekler var. Belki dediğin doğrudur ama böyle söylemen biraz üslup olarak yanlış.

Ayrıca 8x2 değil de 1000 TL üstüne eklerim 16x2 alırım. Ve böyle öneririm.

Her 3600 MHz olana Micron diyemezsin belki de içinde Samsung bellekler var. Belki dediğin doğrudur ama böyle söylemen biraz üslup olarak yanlış.

Ayrıca 8x2 değil de 1000 TL üstüne eklerim 16x2 alırım. Ve böyle öneririm.

İçinde Micron çip var o belleklerin. Bunun uslup ile ne alakası var. Konu sahibi 1200 TL'yi geçmesin diyor ama sen 1000 TL daha eklerim 16x2 alırım diyorsun ilginç.

İçinde Micron çip var o belleklerin. Bunun uslup ile ne alakası var. Kişi 1200 geçmesin diyor ama sen 1000 TL daha eklerim 16x2 alırım diyorsun ilginç.

Aslında dediğin doğru (biraz kelime olarak üslup demem yakışmadı haklısın) ama dediğim şey farklıydı. Eğer 16x2 alamıyorsa bir süre Single 16 GB kullanır imkanı olduğunda bir 16 GB daha ilave eder. Bence bu daha mantıklı ve daha avantajlı ilerisi için. Şimdi diyeceksin ama Dual channel daha performanslı. Biliyorum ama ileride daha fazla performans alabilecek iken neden şimdiden bir Kali'na sınırlandırıyoruz peki. Bence 8x2 8x4 GB yaparak bir kalıba sınırlandırıyoruz. Bence en mantıklısı 16 GB bellek alınması şu anda veya DDR5 beklenmesi.

Her 3600 olana Micron diyemezsiniz diyorsunuz. Ben 3600 MHz olduğu için Micron çip demedim ki nereden çıkardınız bunu. Crucial markası Micro'nun alt markasıdır. Bu yüzden çiplerini de kendi üretiyor. Buna dayanarak içinde Micron çip olduğunu söyledim. 1200 TL geçmesin diyorsa kişi konu orada kapanmıştır. 1000 TL eklesin diye bir şey demeniz abest kaçmış. Ayrıca 16 GB RAM'ler şu an için yeterli. Hatta bana göre en az 3 yıl daha götürür. Sonrasında da zaten DDR5 iyice yaygınlaşır ve DDR4 dönemi yavaş yavaş kapanır.

Her 3600 olana Micron diyemezsiniz diyorsunuz. Ben 3600 MHz olduğu için Micron çip demedim ki nereden çıkardınız bunu. Crucial markası Micro'nun alt markasıdır. Bu yüzden çiplerini de kendi üretiyor. Buna dayanarak içinde Micron çip olduğunu söyledim. 1200 TL geçmesin diyorsa kişi konu orada kapanmıştır. 1000 TL eklesin diye bir şey demeniz abest kaçmış. Ayrıca 16 GB RAM'ler şu an için yeterli. Hatta bana göre en az 3 yıl daha götürür. Sonrasında da zaten DDR5 iyice yaygınlaşır ve DDR4 dönemi yavaş yavaş kapanır.

Tamam bu şekilde söyleseydin bir şey demezdim. Ben cruical olarak bakmamıştım olaya ben direk Micron kullanıyor dememe takılmıştım. Cruical üreticisi Micron bellekleri kullanıyor diye yazsaydın ne değişirdi. Şu an bu konuşmayı yapmaz olurduk değil mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı