Crucial Ballistix 2x8 3200 MHz RAM'lere OC nasıl yapılır?

taserzetsu

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 + Ryzen 5 5600( 4.8 GHz OC) | RX 6800 | Crucial Ballistix 2x8 (OC) | DarkFlash DLX21 | SE-224-XT (Arctic 2xP12) | 980 Pro | HyperX Alloy Origins 65 | HyperX Haste Wireless | HyperX Cloud II | Dell G3223D |
Meslek
Elektrik&Elektronik Mühendisi
İlk kez RAM'lere OC yapacağım. Bu yüzden hiçbir fikrim yok. Yardımcı olmanızı bekliyorum.

Anakart: MSI B560 Tomahawk 5066 MHz.
İşlemci: i7-11700F
RAM: 2x8 3200 MHz Crucial Ballistix CL16.

İlk kez RAM'lere OC yapacağım. Bu yüzden hiçbir fikrim yok. Yardımcı olmanızı bekliyorum.

Anakart: MSI B560 Tomahawk 5066 MHz.
İşlemci: i7-11700F
RAM: 2x8 3200 MHz Crucial Ballistix CL16.
Çoğu anakart zaten kendisi yapar ama siz daha fazla yapmak isterseniz işlemciyle orantılı yapmalısınız. O kadar basit bir şey değil OC yapmak. Verdiğiniz zaman kazandığınız eksta güce değmeyecektir.

Çoğu anakart zaten kendisi yapar ama siz daha fazla yapmak isterseniz işlemciyle orantılı yapmalısınız. O kadar basit bir şey değil OC yapmak. Verdiğiniz zaman kazandığınız eksta güce değmeyecektir.
Daha fazla yapmak istiyorum.

Değer mi? Emin değilim.
Vereceği performans farkı fazla olmaz mı OC sonrası?

@BerkayZ87 Hocam müsait olduğunuzda yardımcı olabilir misiniz? Ve performans farkı çok olmayacaksa, uğraşmamalı mıyız?

İnsanlarin bu OC konularina gelip surekli olarak "yapma RAM'lere zarar verirsin" veya "yapmana degmez" soylemlerini ezbere soyleyip mesaj kasmalarindan sikildim artik. Bilmiyorsaniz yazmayin, konuda mesaj kalabaligi yapmayin.

Thaiphoon Burner indirip EEPROM > SPD sekmesinden SS at.

Yeni konular

Geri
Yukarı