Crucial Ballistix 3000 MHz CL 15 ile XPG 3000 MHz CL 16 RAM uyumlu çalışır mı?

Makaleler
7
Daha fazla  
Elimde Crucial Ballistix Sport LT 3000 MHz DDR4 CL 15 8 GB RAM var. Bilgisayarımı toplarken 8 GB aldim sonra bir 8 daha alırım diye ama malum pandemi stok falan derken aynı RAM'den bulamamaktayım.
İnternette XPG'nin 8 GB 3000 MHz fakat CL 16 gecikmeli RAM'leri uygun fiyatlı var bu RAM'den alırsam bir sorun yaşar mıyım?
Saygılarımla...

Elimde Crucial Ballistix Sport LT 3000 MHz DDR4 CL 15 8 GB RAM var. Bilgisayarımı toplarken 8 GB aldim sonra bir 8 daha alırım diye ama malum pandemi stok falan derken aynı RAM'den bulamamaktayım.
İnternette XPG'nin 8 GB 3000 MHz fakat CL 16 gecikmeli RAM'leri uygun fiyatlı var bu RAM'den alırsam bir sorun yaşar mıyım?
Saygılarımla...
Çipleri aynıysa sorun olmaz.

Saygılarımla...
Sizde olan RAM'in aynısının 3200MHz ve gri olanı da bende var yükseltmek istiyorum ama stoklarda kalmamış, ben de sizin gibi endişeliyim başka bir RAM uyumlu çalış mı konusunda.

XPG'de Hynix M-Die var. Crucial'da ise Micron E-Die var. Araştırmak lazım ikisini birlikte uyumlu çalıştırabilen var mı diye. Crucial olan bende de var MSI anakartımda CL15 yerine CL16 olarak çalışıyor stok olarak zaten. Gear down mode'u açınca CL15'e düşüyor. Frekans ve gecikme değerleri benzer ama çip uyumluluğuna da bakın derim.

Saygılarımla...
Vatan'da Crucial Ballistix 3000MHz CL 15 8GB RAM var ve çipini de Micron üretmiş. Belki uyumlu olabilir.

Vatan'da Crucial Ballistix 3000MHz CL 15 8GB RAM var ve çipini de Micron üretmiş. Belki uyumlu olabilir.
Benim kendi ramimin tamamen aynısını ama sadece kırmızı olanını buldum onu almayı düşünüyorum ama 400 Lira almak mantıklı mı?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı