Crucial Ballistix C9BJZ değerleri doğru mu?

Makaleler
42
BIOS'u 1-2 kere resetledim geçtiğimiz günlerde ondan sonra değerleri kaydettiğim yerlerden bakıp girdim ama eksik ya da yanlış bir yer kaldı mı bilmiyorum. Testmem5'te bir hata almadım bu haliyle. @William Butcher

Screenshot_2.png

Aradım buldum sizin ayarları forumda. :) Ek olarak tWR 16 tRTP 8, olmazsa tWR 20 tRTP 10 girebilirsiniz.

Eki Görüntüle 1873875

Dener dönüş yaparım. %1 low FPS'leri kontrol edeceğim oyunlarda malum 3300X ve 4060 Ti absürt bir ikili olunca yanlış, eksik kalmasın dedim. Ne kadar destek o kadar iyi. Sonra 5600'e geçtiğimde kıyaslayacağım bu değerleri.

Şunları da ekleyeyim. Gear Down Mode kapatınca

AddrCmdSetup - 56
Command Rate - 1T(Bazı MSI anakartlar GDM kapatılınca 1T girilmesine izin vermiyor nedense.) girmeniz iyi olur.

Single Rank ve kanal başına tek DIMM kullandığınızdan da tRDRDDD, tRDRDSD, tWRWRDD, tWRWRSD zamanlamaları sizin için geçersiz. İstediğiniz sayıyı girebilirsiniz.

tWRRD'yi sabit tutarken tRDWR'i 2 arttırıp tCWL'i 2 düşürebilirsiniz.

Sizdeki bin iyidir. tWR - 12 tRTP - 6 bile deneyebilirsiniz fakat tutacağına garanti veremem.

Power Down kapalı olduğundan tCKE kullanılmıyor. İstediğiniz sayıyı verebilirsiniz.

Son olarak 1usmus_v3 kullanmayın. Hataların yarısını bulamayan vasat bir test.

Gece gece BIOS resetleyeceğiz yine. TWR 16 ile tRTP 8 güzel patladı. Anakart yaktı ışığı açılmayı reddediyor.

SOC 1.20V civarı verebilirsiniz denemelik. AddrCmdDrvStr 20 Ohm denemek de bir seçenek, GDM kapatıp AddrCmdSetup 56 girecekseniz yapmayın. Bağlantısı var diyorlar fakat anlamadım pek.

SOC 1.20V civarı verebilirsiniz denemelik. AddrCmdDrvStr 20 Ohm denemek de bir seçenek, GDM kapatıp AddrCmdSetup 56 girecekseniz yapmayın. Bağlantısı var diyorlar fakat anlamadım pek.

Ben eski ayarlara geri döneyim bir daha BIOS resetlemeyle uğraşasım yok şu anda. İyi yanından bakarsam ekran kartında sökmeyi unuttuğum jelatin buldum.

@William Butcher şimdi de DRAM ışığı sönmeyip BIOS'a geçmiyor. Ağa siz bu değerleri Zen3'e göre mi söylüyorsunuz anlamadım ki gece gece uğraştığımız işe bak.

Son düzenleme:
@William_Butcher şimdi de DRAM ışığı sönmeyip BIOS'a geçmiyor. Ağa siz bu değerleri Zen3'e göre mi söylüyorsunuz anlamadım ki

Aslında bir mimariye göre söylemiyorum fakat mimariye, anakartın topolojisine cartına curtuna göre değişebilir. Ben JJR gibi Rev. E'den alt seviye bir çiple tWR 12 tRTP 6 tutturmuştum. İşlemcinin mimarisinden ve anakartınızın 4 slotlu olmasından kaynaklanıyor olabilir. tWR 20 tRTP 10 tutuyorsa kalabilirsiniz.

gece gece uğraştığımız işe bak.

Keşke sadece gece uğraşsam. Bazen sabah 6'da kalkıp ayar deniyorum. :(

Geri
Yukarı