Crucial Ballistix C9BJZ overclock

• Konuyu başlatan kino
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 108
  • Görüntüleme 9B
1usmus'u geçti biliyorsun patlasa buralarda çoktan patlamıştı. Yarın öğlen işim olmaz atarım sistemi 86'ya.
Şimdi asıl yere geçelim.

tCL 14
DRAM Voltage 1.55V

Girip tekrar 1usmus dener misin? Voltajı en son düşürürüz işimiz bitince.

Şimdi asıl yere geçelim.

tCL 14
DRAM Voltage 1.55V

Girip tekrar 1usmus dener misin? Voltajı en son düşürürüz işimiz bitince.

O voltaj ne öyle, neyse girelim bakalım. O değil de C-Die çöpünden sonra ilaç gibi geldi kutularına koydum bu Ballistix'leri aldığım fiyata bile satabilirim. Corsair hangi akla hizmet Hynix yerine bunları koymuş anlamadım nesine para ödüyor ki millet bunun?

O voltaj ne öyle, neyse girelim bakalım. O değil de C-Die çöpünden sonra ilaç gibi geldi kutularına koydum bu Ballistix'leri aldığım fiyata bile satabilirim. Corsair hangi akla hizmet Hynix yerine bunları koymuş anlamadım nesine para ödüyor ki millet bunun?
iCUE ve Corsair olmasına para ödüyorlar.

1.55V bu çip için normal :D Ama düşürürüz hatta 1.5V'ye düşeriz muhtemelen. En son yaparız.

1.55V bu çip için normal :D Ama düşürürüz hatta 1.5V'ye düşeriz muhtemelen. En son yaparız.
Hocam hep Corsair, Crucial, G-Skill falan önerildiğini görüyorum ama sizce hangisi daha önde ürünlere sahip? (Orta segment için.)

Hocam hep Corsair, Crucial, G-Skill falan önerildiğini görüyorum ama sizce hangisi daha önde ürünlere sahip? (Orta segment için.)
Ürüne göre, kullanış biçimine göre değişir. OC için hayatını veren birisiysen Samsung B-Die olasılıklı RAM araman gerekir. Görselliğe önem veriyorsan RGB'ye bakman gerek. Hava soğutma kullanıyorsan RAM yüksekliğine bakman gerek. F/P ve standart kullanıcıysan olabildiğince güzel XMP'ye sahip ve ucuz model bakarsın. Veya sadece takayım çalışsın mantığında alıyorsan en ucuz 3000-3200 MHz RAM'i al geç :) Markanın pek önemi yok kısacası.

Tamamdır BIOS kırmızı yaktı ama 1.55 için test şimdilik 4 dakikayı sorunsuz geçti bitsin bakalım. Kafayı kırdı ama Hynix güzel çipti yani en azından Corsair RGB Pro ismine yakışıyordu. C-die çöpünü en fazla value select modeline koymaları lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı