Crucial Ballistix ile G.Skill Ripjaws uyumlu mu?

Mustafaie

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
A320M-K
İşlemci
Ryzen 5 5500
Anakartım ASUS A320M-K.

Şu anda 1x8GB Crucial Ballistix 3000MHz CL15 1.35v RAM'im var yeterli gelmiyor. Bir tane daha 1x8 alacağım ama farklı olursa çalışır mı?

Alacağım RAM: G.Skill 8 GB (1x8GB) Ripjaws V siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35v tek modül RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır hocam uyumlu değildir. MHz değerleri, DDR değerleri ve CL değerleri aynı olması gerekiyor.

Hiçbir sıkıntı yaşamazsın hocam. Tak çalıştığını göreceksin. Sadece kullandığın RAM'lerden hangisi en düşük MHz'SE ondan yukarı hız aşırtma yapma. İkisi de aynı MHz'de kalsın. Kısacası 3000 MHz olan RAM'in hızını kullanmak zorundasın. Sakın 3200 yapma. Hiçbir sorun yaşamazsın. Burada cevap verenler alışagelmiş bilgilerle yanıt veriyor, deneme yanılma tecrübesiyle konuşmuyorlar. (RAM'ler birebir aynı olmak zorunda değildir, anlayın şunu artık. Sadece CL değerleri önemli ama 15 ve 16 arasında sıkıntı olmaz. Uçurum yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiçbir sıkıntı yaşamazsın hocam. Tak çalıştığını göreceksin. Sadece kullandığın RAM'lerden hangisi en düşük MHz'SE ondan yukarı hız aşırtma yapma. İkisi de aynı MHz'de kalsın. Kısacası 3000 MHz olan RAM'in hızını kullanmak zorundasın. Sakın 3200 yapma. Hiçbir sorun yaşamazsın. Burada cevap verenler alışagelmiş bilgilerle yanıt veriyor, deneme yanılma tecrübesiyle konuşmuyorlar.

Bizzat kendim 2400MHz olan sisteme 3000MHz taktım evet çalıştı ama mavi ekran verdi uyumsuz çalışıyor hocam bilgi karmaşası olmasın. Arkadaşımız satın alacakmıs neden tam uyumlu RAM almasın? Ha hediye gelmiştir arkadaşı vermiştir orası ayrı ama satın alacaksa tam uyumlu alması en doğrusu.

Bizzat kendim 2400MHz olan sisteme 3000MHz taktım evet çalıştı ama mavi ekran verdi uyumsuz çalışıyor hocam bilgi karmaşası olmasın. Arkadaşımız satın alacakmıs neden tam uyumlu RAM almasın? Ha hediye gelmiştir arkadaşı vermiştir orası ayrı ama satın alacaksa tam uyumlu alması en doğrusu.
:D kendi yazdığında zaten açıklamışsın. 2400 ne 3000 ne. Ben yazımda ne demişim? Uçurum fark olmamalı. 3200mhz ve 3000mhz arasında bir şey olmaz.

Zaten satın alacaksa uyumlu birebir aynısını almasını öneririz, onda sıkıntı yok. Arkadaş belli bir sebebten konu açmış. Ben sorun olmayacağını yazdım.

:D kendi yazdığında zaten açıklamışsın. 2400 ne 3000 ne. Ben yazımda ne demişim? Uçurum fark olmamalı. 3200MHz ve 3000MHz arasında bir şey olmaz.

Hocam fark var mı? Var 200MHz'ya da 100MHz bir farkı olmaz uyumsuz olacaktır gidip satın alıyorsa tam uyumlu RAM almalıdır insanları yanlış yönlendirmeyin kendim bizzat arkadaşlarıma kaç defa sistem topladım. 18 yaşındaım 11 yaşından beri bilgisayarlarla haşır neşirim bu basit bilgileri 14 yaşındaki yeğenim bile biliyor gözünüzü seveyim her şeye bir şey olmaz tavrıyla yaklaşmayınız.

Hocam fark var mı? Var 200MHz'ya da 100MHz bir farkı olmaz uyumsuz olacaktır gidip satın alıyorsa tam uyumlu RAM almalıdır insanları yanlış yönlendirmeyin kendim bizzat arkadaşlarıma kaç defa sistem topladım. 18 yaşındaım 11 yaşından beri bilgisayarlarla haşır neşirim bu basit bilgileri 14 yaşındaki yeğenim bile biliyor gözünüzü seveyim her şeye bir şey olmaz tavrıyla yaklaşmayınız.
Ben 25 yaşındayım 9 yaşımdan beri bilgisayar işiyle uğraşıyorum 💀
Ayrıca sen kimsin, insanları yanlış yönlendirmeyin diyorsun. Burası technopat sosyal herkes bilgisini paylaşabilir.
ama yine de sen benden daha bilgili ol dostum. Alışagelmiş bilgilerle yola devam :D

Ben 25 yaşındayım 9 yaşımdan beri bilgisayar işiyle uğraşıyorum 💀

Ama yine de sen benden daha bilgili ol dostum. Alışagelmiş bilgilerle yola devam :D

Büyüğümsünüz hadsizlik etmek istemem ama uyumsuz olacağını herkes bilir kabul ediyorum sistem çalışır oyunda oynatır dediğiniz üzere 3000MHz değerini geçmemeli lakin sistemin uyarı niteliğinde çoğu zaman çökme ihtimali yüksektir dediğim gibi hediye vs gelmesi durumu ayrıdır ama 3.defa söylüyorum sıfırdan alacak arkadaş muhtemelen neden uyumlu RAM almasın hocam onu anlamıyorum?

Not: Eğer şöyle bir şey yazmış olsaydınız: Sorun yaşamazsın 3000MHz değerini geçme ama yine de tam uyumlu RAM almanı öneririm gibi bir şey yazsanız daha anlaşılır ve kesin bir çözüm sunmuş olurdunuz hocam.

Geri
Yukarı