Crucial BX500 240GB SSD Hız Düşmesi

EnglandPrince

Kilopat
1 ay önce aldığım Crucial BX500 240GB SSD değerlerim başta normaldi. Geçenlerde CS:GO oynarken oyunun droplandığını hissettim. Acaba sorun SSD olabilir mi diye tarama gerçekleştirdim ve aşağıdaki gibi bir sonuç aldım. 0,3 MB/s'a kadar düşme söz konusu. Ne yapmamı önerirsiniz?

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Disk dolu mu? SSD'ler dolmaya başladığında performans kaybı yaşatabiliyor. Aynı SSD ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Derece olarak pek sorun çıkartmadı bana, bende de o civarlarda yani. Minimum değil de, AVG kaç veriyor?
167 GB boş alan var.
Disk dolu mu? SSD'ler dolmaya başladığında performans kaybı yaşatabiliyor. Aynı SSD ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Derece olarak pek sorun çıkartmadı bana, bende de o civarlarda yani. Minimum değil de, AVG kaç veriyor?
Tekrar test yaptım AVG böyle. Bu sefer testin başında yaptı sonrası göründüğü gibi.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 158
Bence bir sorun yok. Drop olayının kaynağını bilemiyorum. HD Tune Pro diskin en düşük ve en yüksek okuma oranını gösterip ortalama performansını göstermiş bence size, ortalaması da 300MB görünüyor. Kötü değil. İsterseniz Crystaldiskinfo indirip SSD sağlığına bir bakın.
Crucial Storage Executive programını indirip S.M.A.R.T bölümünü de paylaşabilirsiniz.

Bence bir sorun yok. Drop olayının kaynağını bilemiyorum. HD Tune Pro diskin en düşük ve en yüksek okuma oranını gösterip ortalama performansını göstermiş bence size, ortalaması da 300MB görünüyor. Kötü değil. İsterseniz Crystaldiskinfo indirip SSD sağlığına bir bakın.
Sağlık %99. Bu testleri yaparken görev yöneticisinden kontrol ettim 0.3 MB/s lere kadar düşüp çıkıyor. Acaba bir sıkıntı var mı yoksa dediğiniz gibi en yüksek ve en düşüğü ölçüp öyle mi sonuç çıkarıyor bilemedim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı