Crucial BX500 SSD SATA 2 performansı

metin2

Decapat
Arkadaslar Crucial BX500 SSD 540 okuma, 500 MB yazma. SATA 2 anakartta bu hizlar ne kadar duser ve hizı nasil olcerim?

Son düzenleyen: Moderatör:
250-300 MB/s civarlarında olur hızlar. HD Tune Pro, Atto gibi yazılımlarla test edebilirsiniz.

AHCI mod kullanırsan Asım'ın da söylediği gibi 280MB/s değerlerine ulaşabilirsin. Ancak bu değer en iyi senaryo için ulaşabileceğin; yani çoğu zaman ulaşamayacağın bir değerdir. SATA3 ile ortalama bir senaryoda 280-350 rahat alırdın.
Dostum bu arada bütçen yetiyorsa hiç uğraşma 860 EVO ile yoluna devam et. Ucuz yollu SSD'ler er ya da geç uğraştırıyor insanı. Bu modeli tercih edersen büyük oranda kafan rahat olacaktır.

Son düzenleme:
AHCI mod kullanırsan Asım'ın da söylediği gibi 280MB/s değerlerine ulaşabilirsin. Ancak bu değer en iyi senaryo için ulaşabileceğin; yani çoğu zaman ulaşamayacağın bir değerdir. SATA3 ile ortalama bir senaryoda 280-350 rahat alırdın.
Teşekkür ederim, sağ ol kardeşim. Bugün kargo oldu, yarin SSD geliyor. Kasam eski SSD icin aparat kullanacağım. Fotoğrafta göründüğü gibi, SSD'yi en aşağıdaki harddiskin altina mi bantlayayım?
20190510_010223.jpg
yoksa Yukaridaki DVD RW bolmesinemi bantlayayım mı? Önerin nedir?

HDD'nin altinda board ve onun da yuzeyinde kontrolculer bulunur, alt kismina bir sey bantlama. DVD kismina yerlestir, bantlamasan da olur - hareketli parca bulunmuyor zaten. Son olarak eline gecince ismimi etiketle, kontrolleri gerceklestirelim; bir problemi varsa mağdur olmani istemeyiz. Gerekirse kosulsuz sartsiz iade hakkini kullanirsin. Sorun yoksa kullanmaya devam edersin guzelce :)

HDD'nin altinda board ve onun da yuzeyinde kontrolculer bulunur, alt kismina bir sey bantlama. DVD kismina yerlestir, bantlamasan da olur - hareketli parca bulunmuyor zaten. Son olarak eline gecince ismimi etiketle, kontrolleri gerceklestirelim; bir problemi varsa mağdur olmani istemeyiz. Gerekirse kosulsuz sartsiz iade hakkini kullanirsin. Sorun yoksa kullanmaya devam edersin guzelce :)
tamam
arkadaslar asagida fotoda gördügünüz üzere psu kendi uzerinde iki tana hardidke bagli güc kablosu var
yukari kisimdada bu kablolardan iki tane var psunun kendi kablosu
sorum su bu kablolar dwd rw icinmi yoksa buna ssd baglanirmi.?
psu uzerindeki güc kablolari bu ssd ye uyarmi bunlari neden soruyorum teknoloji yerinde durmuyor kardesim.
yukaridaki guc kablolari harddiske baglananlarla ayni buna ssd baglanabilirmi.?
20190510_021113.jpg

merhaba kardesim ürünü alinca bana yaz demistin iste ürünün testleri ve dedigin gibi dvd rw bolumune montaladim nasil testler normalmi ve asci kullanmiyorum bu bana yetiyor
1.jpg
2.jpg
4.jpg
20190511_042151-min.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı