Crucial CT4g4sfs624A vs Kingston 16 GB DDR4 RAM'ler uyumlu mu?

Bütçe
1300 TL civarları

NethersBane

Hectopat
Selam, Acer Nitro 5 515-58-75rn model laptop kullanıyorum. 2 RAM yuvası var ve birisi boş. Kullanım kılavuzu ve internet sayfasında maksimum belleğin 32 GB olduğu yazıyor. Galiba toplam için 32 GB, tek yuva için değil. O yüzden ikinci yuvaya da bir adet 16 GB RAM almak istiyorum. Takılı yuvada "Samsung M471A2K43EB1-CWE" model RAM var. İkinci yuva için aynı RAM'den almak istemiştim ama çok fazla satıcısı yok, olanların da kötü yorumları yüzünden almak istemiyorum. Sahte RAM çıkmasını istemem. Takılı RAM'in özellikleri şu şekilde:

Ekran görüntüsü 2024-02-09 210859.png

İkinci yuva için aynı özelliklerde bir RAM almam gerektiğini anladım. O yüzden hep CL22, 3200 MHz, DDR4, SO-DIMM RAM'lere baktım. Ama burada geçen "rank" kısmını anlamadım.

Bu iki RAM de takılı olanla aynı özellikteler galiba. Her ikisi de 3200 MHz, DDR4, CL22. peki voltaj gibi değerler de etkiler mi? Kısacası bu linkteki RAM'ler uyumlu şekilde çalışır mı, çalışırsa hangisini önerirsiniz? Eğer laptopta takılı olan Samsung RAM'in aynısının satıldığı güvenilir bir satıcı biliyorsanız o da güzel olur aslında. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Geri
Yukarı