Crucial RAM'e faklı bir marka RAM eklemek

Cengiz1258

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese merhaba.
Mevcut olarak PC donanımım da Crucial DDR4 2400MHz 8 GB RAM kullanıyorum. Ek olarak 8 GB RAM daha eklemek istiyorum fakat aynı markadan RAM bulamadım.
Farklı bir marka DDR4 2400MHz 8 GB bir RAM eklemek istesem problem çıkarır mı?
Mevcut bulunan RAM ( Crucial 8GB DDR4 2400Mhz CL17 PC RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ).
Eklemek istediğim ( https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-ddr4-2400mhz-masaustu-bellegi-kvr24n17s8-8-p-HBV000008B0IT# ).
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkese merhaba.
Mevcut olarak PC donanımım da Crucial DDR4 2400MHz 8 GB RAM kullanıyorum. Ek olarak 8 GB RAM daha eklemek istiyorum fakat aynı markadan RAM bulamadım.
Farklı bir marka DDR4 2400MHz 8 GB bir RAM eklemek istesem problem çıkarır mı?
Mevcut bulunan RAM ( Crucial 8GB DDR4 2400Mhz CL17 PC RAM fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da ).
Eklemek istediğim ( https://www.hepsiburada.com/kingston-8gb-ddr4-2400mhz-masaustu-bellegi-kvr24n17s8-8-p-HBV000008B0IT# ).
Şimdiden teşekkürler.
cl değerleri aynı olsa daha iyi olur. Hepsiburada'dakinde cl değeri yazmıyor.

Hocam forumda biraz gezerseniz aynı konudan onlarca olduğunu görebilirsiniz. Eğer okusaydınız cevabı vardı zaten bu sorunun. Mhz ve CL değerleri aynı olsa bile chip aynı olmadığı zaman stabilite sorunları çıkarabiliyor. Yani aynı markanın aynı ramini kullanınca bile (kit halinde gelmediyse) stabilite sorunları yaşanabiliyor.

Hocam forumda biraz gezerseniz aynı konudan onlarca olduğunu görebilirsiniz. Eğer okusaydınız cevabı vardı zaten bu sorunun. Mhz ve CL değerleri aynı olsa bile chip aynı olmadığı zaman stabilite sorunları çıkarabiliyor. Yani aynı markanın aynı ramini kullanınca bile (kit halinde gelmediyse) stabilite sorunları yaşanabiliyor.
Anladım. O zaman biraz da şans işi ama aynı çipten olup olmadığını nasıl anlayacağım? (Biraz teknoloji cahiliyim kusura bakmayın).
cl değerleri aynı olsa daha iyi olur. Hepsiburada'dakinde cl değeri yazmıyor.
hepsiburada'dakinde cas diye özellikler kısmında belirttiği cl demek oluyormuş bende şimdi baktım ona.

Geri
Yukarı