Crucial SSD Alınır mı?

Sadece bellek ile bitmiyor SSD hocam. Ucuz bir kontrolcü kullanıyor. Çabuk ısınıyor. Bozulmaya müsait. Samsung piyasanın lideri. Daha uzun TBW değerini +100-200 TL bandına sunuyor. Kullandığı tüm bileşenler kaliteli.
Samsung'la kıyaslanmaz zaten BX500 arada yarı yarıya fiyat farkı var. Bende 850 PRO 512 GB da var. İkisinden de memnunum.

Evo serisinin rakibi budur. BX500'de Dram olmadığı için fiyatı uygun. Amaç oyun falan oynamaksa gayet iyi bir SSD.

@dogant kullanıyorsa en iyisi odur. Siz daha tanışmamışsınız arkadaşı. Boşuna açıklama yapma gereği duymuşsunuz :)
Boş konuşuyorsun.

Samsung'la kıyaslanmaz zaten BX500 arada yarı yarıya fiyat farkı var. Bende 850 PRO 512 GB da var. İkisinden de memnunum.

Evo serisinin rakibi budur. BX500'de Dram olmadığı için fiyatı uygun. Amaç oyun falan oynamaksa gayet iyi bir SSD.

Hocam daha ucuza 860 EVO var 1TB. Bence doğrudan 860 EVO daha mantıklı.
860 EVO

Ssd de üç beş üstünü verip samsung almak daha mantıklı bence en azindan ömrü uzun olur. Ramleride almadan önce mutlaka anakartınızın sitesinden uyumluluk listesini kontrol edin. Geçenlerde msi x570 game plus anakart için gskill in 3600 mhz lik bir kitini aldım uyumsuzluk sorunu yaşadım başka bir modeliyle değiştirmek zorunda kaldım.

Ya siz SSD'leri 3 4 senede biten bir şey falan mı sanıyorsunuz? 2012 model SSD'im 7 senedir çalışıyor okuma yazma hızında bile bir değişiklik yok üstelik 64GB ve tablet üzerinde sürekli yüksek ısıya maruz. Bütçenize en uygunu hangisiyse alın geçin Samsung için illa kasmaya gerek yok Crucial gayet alınabilecek bir marka.

Benim kullandığım SSD lintekinin aynısıydı, yaz sıcağında 35 dereceyi anca gördü, ön fanın tam arkasındaydı ve sanırım yüzeyi metal olduğundan soğuk çalışıyordu.

Ya siz SSD'leri 3 4 senede biten bir şey falan mı sanıyorsunuz? 2012 model SSD'im 7 senedir çalışıyor okuma yazma hızında bile bir değişiklik yok üstelik 64GB ve tablet üzerinde sürekli yüksek ısıya maruz. Bütçenize en uygunu hangisiyse alın geçin Samsung için illa kasmaya gerek yok Crucial gayet alınabilecek bir marka.
SSDnin kullanım ömrü TBW cinsinden belirlenir. Siz büyük boyutlu dosya kopyalaması yapmıyorsanız herkes yapmayacak diye bir şey yok. Ucuz kontrolcü ve ucuz bellek içeren ucuz SSD alırsın. Kronik sorunları bozulması ısınması derken uğraşır durursun. Bütçe varsa ve yahut da piyasada uygunsa bulunabiliyorsa 860 Evo almak çok daha mantıklı.

SSDnin kullanım ömrü TBW cinsinden belirlenir. Siz büyük boyutlu dosya kopyalaması yapmıyorsanız herkes yapmayacak diye bir şey yok. Ucuz kontrolcü ve ucuz bellek içeren ucuz SSD alırsın. Kronik sorunları bozulması ısınması derken uğraşır durursun. Bütçe varsa ve yahut da piyasada uygunsa bulunabiliyorsa 860 Evo almak çok daha mantıklı.
NAS olarak kullanıyorum.

Hız düşüşünün başka bir nedeni vardır 70 derece hızını düşürecek kadar fazla değil. Son firmware güncellemesi ile 52 dereceyi geçmiyor artık benim laptopta. Test sırasında kullandığım için hız biraz düşük çıktı.

Bu paraya alınabilecek en iyi SSD. Burada rakipleri ile kıyaslaması var.

Eki Görüntüle 437383
Hız düşüşünün nedeni sorunlu olmasıydı. Bunu 1 testte karar vermedim. Kime anlatmaya çalışıyorsunuz anlamış değilim. SSD'yi kullanan da bendim test eden de. 3 test boyunca sıcaklık aşırı yükseldiğinde hızlar düşmeye ve drop girmeye başladı. Aynı anda bilgisayar kasmaya ve donmaya başladı.
Ve hala ne laf anlatmaya çalıştığınızı anlamış değilim. İlk mesajımda da belirttiğim gibi 10-15 gibi düşük sayıda gördüğüm için kronik olmadığını, bana sorunlu ürün denk gelmiş olabileceğini belirtmiştim.

Ha bana sorarsanız o kadar yüksek kapasiteli SSD'ye verecek paranız varsa, bari Samsung alın. Kafanız rahat olsun.

Crucial 1Tb harici taşınabilir ssd alınır mı? X6 modeli. Kaliteli mi sorun çıkarır mı

?

Tavsiye edilir mi özellikler;

General tech specs
SSD seriesX6
InterfaceUSB 3.2 Gen-2 (10Gb/s)
Capacity1TB
Form factorExternal Portable
Speed & timing
Sequential Read800 MB/s
Sequential WriteN/A
Warranty & returns
WarrantyLimited 3-year