Çözüldü Crucial Storage Executive Tool virüslü çıktı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ey_32me

Hectopat
Yanlış bilgi
Öncelikle merhaba. Bu sabah Technopat web sitesi üzerinden storage-executive-win-64 programnı indirdim. Kurmaya başladığımda kendi kendine Google Chrome+Opera GX tarayıcısını sildi ve Chromium adında bir tarayıcı ekledi. Nedeni ne olabilir? Açık açık indirdiğim program virüslü yani. Ayrıca bunu neden yaşadım?
Bilgi verirseniz sevinirim. Saygılar
Daha yeni format atmıştım. Şimdi de bununla uğraşacağım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    362,5 KB · Görüntüleme: 198
  • Ekran Görüntüsü (4).png
    Ekran Görüntüsü (4).png
    112,6 KB · Görüntüleme: 193
Çözüm
İndir denildiğinde şu linke yönlendiriyor: https://www.crucial.com/content/dam/crucial/support/storage-executive-win-64.zip

Technopat ile alakası yok, Crucial'in de virüslü link bırakacağını sanmam. @24099 hocamı çağıralım, dosyayı inceleyebilir.

Dosyayı indirdim, VirusTotal'e yüklüyorum.
VT linki: VirusTotal

Akil Hoca'yı çağırmaya gerek yokmuş, ben bile virüs olmadığını anlayabildim :) False-positive olarak bile bir şey bulunmamış.

1610445372076.png
Artı -5 Eksi
İndirdiğiniz linki paylaşır mısınız? Dosyalar genellikle bazı siteler gibi sitenin kendi sunucusunda depolanmak yerine üreticinin sitesine yönlendiriyor.

• İnanılmaz
İfadeler: x4r
Tam bilmiyorum ama choromium virüs değil diye biliyorum. Korkmanıza gerek yok ama ne işe yaradığını maalesef bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı