CryptoTab'ın İşlemciye Olası Zararı Fazla mı?

Anydactly

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
CryptoTab ile maksimum hızda madencilik yaparken işlemcimi %60 civarında kullanıyor. İşlemcime kalıcı zararlar verir mi?

Oyun oynarken işlemciyi %60 kullanması ile CryptoTab'ı çalıştırırken %60 kullanması arasında bir fark var mı?
Yani işlemciyi %60 kullanan bir oyunu 10 saat oynamakla, CryptoTab'da işlemciyi %60 kullandırtarak mining yapmak işlemciye aynı zararı mı verir?

i7 8700K 3.7 GHz düşük voltta çalıştırıyorum (ısınmasın diye).

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi bir soğutma her zaman şart. Hava soğutma sistemlerinden en az 6 bakırlı işlemciye değen bakır kule tip soğutucular üzerinde iki tane fan olan modeller soğutmaya çok iyi.

Sıvı soğutma sistemi varsa daha da iyi.

Burada işi bozan hep ısı oluyor. Bir de voltaj dalgalanması anakart zarar verebiliyor. Ups güç kaynağı olsa en azından dengeleme yapar.

Bu arada ne kadar kazım yapıyor senin makine Hash değerin ne. Hiç bir işlem yapmadığına zamanki maksimum aldığın Hash değeri ne onları belirtsene. İşlemci, anakart, ram, güç kaynağı modellerini yazarmısın.

Ben de gaming laptop var. Msi gt72s 6qe. Ben bu laptopta yapıyorum. İşlemciyi 3.2 ghz de tutuyorum. Turbo fanlar açık. Sıcaklık 54 derece de sabitlendi. 2600 Hash ile 3600 Hash arası gidip geliyor.

Bir tane sabit bilgisayar yapacam bu iş için. 7/24 çalışacak. Elektrik faturası önemli değil. Bir süre denemek istiyorum. Tavsiye arıyorum. Ne işlemci anakart güç kaynağı alayım. AMD mi intel mi. Ne alayim. Nokta atışı bir modem marka tavsiyesi istiyorum.

Bu arada ne kadar kazım yapıyor senin makine Hash değerin ne. Hiç bir işlem yapmadığına zamanki maksimum aldığın Hash değeri ne onları belirtsene. İşlemci, anakart, ram, güç kaynağı modellerini yazarmısın.
z 370 pro gaming anakart
asus strix 1060 6gb 3 fanlı
corsair 3200 mhz ddr4
everest 600 w
maksimumda saatte 3300 kasıyor %60 işlemci kullanıyor

z 370 pro gaming anakart
asus strix 1060 6gb 3 fanlı
corsair 3200 mhz ddr4
everest 600 w
maksimumda saatte 3300 kasıyor %60 işlemci kullanıyor
İşlemci intelin hangi serisi. Tam ismi neydi üstat onu da belirt. Sendeki gibi bir kasa toplayayım mi ne dersin. Yoksa amd ryzen serisinden çok çekirdekli bir model mi toplayayım.

YouTube da o kadar arama yaptım bu cryptotab için işlemci önerisine denk gelmedim. Hash değerleri söylüyorlar ama anlamadım bazı videolardan adamların Hash değeri noktada önce 6 rakamlı. Bizdeki değerler 4 rakamlı.

Bak bu YouTube videosunda adamin Hash değeri 6 rakamlı. 10 katı paket satın almış. Ama 6bin değeri olsa. 60bin Hash çıkartır. Ama video da adamın Hash degeri 145 bin. 10 katı paket de alsa 145 bin olmaması lazım. YouTube kanalı Tamvex.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sadece bu cryptotab tarayıcı için. 7/24 çalışacak. Elektrik parası önemsiz. hangi işlemci daha mantıklı. Çok çekirdekli bir amd Ryzen mi. Intel mi. Bu konuda bir bilgi bulamadık.

Yokmu bu işe bir yorum yapacak. Konuda açtım bu konuda

AMD ryzen 9 5900x düşünüyorum. Yada amd 9 ryzen 3950x.

Ben hep intel kullandım.

Ne dersiniz. Nasıl bir işlemci bu cryptotab için en çok Hash değerini verir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı