Çözüldü Crysis 1 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

aliunvx

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Dell G15 5515 Ryzen 5 5600H RTX 3050
Oyunu Steam üzerinden indirdim. Oyunu açtığımda böyle bir ekranla karşılaşıyorum, sonra oyun açılıyor ama siyah ekran gelip kapanıyor. Sorun ne olabilir? Windows 10 64 bit kullanıyorum.

IMG_20210125_134855.jpg

Çözüm
Sorun çözüldü. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Crysis\Bin32 dosyasını silip yerine vereceğim linkteki dosyayı koydum. İsmini Bin32 olarak değiştirdim. Oyun çalıştı.

Maalesef ki Crysis 1'in Steam versiyonunda 64 Bit versiyonu yok. Bende aynı sorunu yaşamıştım. Yapmanız gereken oyunun 64 Bit dosyasını internetten indirip oyunun kurulu olduğu klasöre atmak. Çok alakasız bir hata gibi ama öyle.

Antivirüs programı kullanıyor musunuz? O engellemiş olabilir açılmasını.
Kaspersky Free kullanıyorum.
Maalesef ki Crysis 1'in steam versiyonunda 64 bit versiyonu yok. Bende aynı sorunu yaşamıştım. Yapmanız gereken oyunun 64 bit dosyasını bulup oyunun klasörüne atmak.
Sanırım internetten 64 bit dosyayı kurmamız gerekiyor öyle mi ? Satın alınan oyuna crack yapılması gerekmesi biraz şaşırttı :D
Antivirüs programı oyunu çalıştırmayı engelliyor. Antivirüs yazılımını kapatıp, karantinadan eksik dosyayı çıkartman lazım.
Önce sizin dediğinizi deneyeceğim sonra olmazsa 64 bit dosyasını deneyeceğim. Teşekkürler.

Kaspersky Free kullanıyorum.

Sanırım internetten 64 bit dosyayı kurmamız gerekiyor öyle mi ? Satın alınan oyuna crack yapılması gerekmesi biraz şaşırttı :D

Önce sizin dediğinizi deneyeceğim sonra olmazsa 64 bit dosyasını deneyeceğim. Teşekkürler
Evet gerçekten çok saçma bir olay yani antivirüsü çözseniz bile yine benzer bir hatayla karşılaşacaksınız.

Kaspersky Free olması bir şey değiştirmez? "Teşekkürler" kelimesinin sonuna nokta lütfen. 64 bit dosyasının atılması crack demek değildir? Maalesef internetten 64-Bit dosyasının atılması gerekiyor. Umarım sorununuz çözülür. Hala taş gibi oyundur bu arada.

Sorun çözüldü. C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Crysis\Bin32 dosyasını silip yerine vereceğim linkteki dosyayı koydum. İsmini Bin32 olarak değiştirdim. Oyun çalıştı.

Çözüm

"No DVD/CD drive found." hatası alıyorum. Nasıl çözebilirim? Oyunum orjinal.

Geri
Yukarı