Crysis 1'de sadece alt yazıyı Türkçeleştirip dublajı İngilizce yapmak

Hocam ekstrem bir çözüm ama olmazsa bunu deneyin.
1 - oyunu korsan indirin.
2- oyunu İngilizce açın.
3- oyunun İngilizce dil paketini silin.
4 - Türkçe dil paketini İngilizce dil paketinin adını yapın.
Ama önce ayarlara bakın belki vardır seçenek.

Hocam ekstrem bir çözüm ama olmazsa bunu deneyin.
1 - oyunu korsan indirin.
2- oyunu İngilizce açın.
3- oyunun İngilizce dil paketini silin.
4 - Türkçe dil paketini İngilizce dil paketinin adını yapın.
Ama önce ayarlara bakın belki vardır seçenek.
Kendim buldum. Başka birisi de benim gibi dublajsız isterse diye nasıl yaptığımı anlatayım.

İlk olarak, üzülerek söylüyorum, korsan oyun kullandım. Orijinal oyunlar için de çalışması bana göre muhtemel.

Yamayı bu siteden indirdim öncelikle: Crysis – %100 Türkçe Yama

Sonradan "Crysis/Game/Localized" klasörüne girdim. Burada uğraşacağımız tek dosya "English.pak" dosyası.

Bu dosyada hem dublaj hem de alt yazılar mevcut. Dolayısıyla içini açmamız gerekecek öncelikle. Dosyanın uzantısını geçici olarak ".pak" yerine ".rar" olarak değiştiriyoruz. "English.rar" olması gerekiyor. (Kesinlikle yedek almanızı öneririm.)

Ardından geldik yamaya. İndirdiğimiz yamada "turkish.pak" dosyası olacak. Müsait bir yere atın onu. "Localized" klasörüne de atabilirsiniz sıkıntı çıkarmayacaktır. Ardından bu dosyayı da açmamız gerekeceğinden bunu da ".rar" olarak değiştiriyoruz.

Hem "English.rar" hem de "turkish.rar" dosyaları açık olsun. İkisinde içini açın. Böyle olması gerekiyor (Resim paylaşacağım.)

Sonradan sadece alt yazıları Türkçeleştireceğimiz için sadece buraya isimlerini bırakacağım dosyaları "turkish.rar" dan "English.rar" a taşıyıp var olan dosyaları değiştirin. Başka dosyaları taşımayın.

ai_dialog_recording_list.xml
dialog_recording_list.xml
game_controls.xml
game_text_messages.xml
HUD_Font_LocFont.gfx
HUD_Font_LocFont.swf
HUD_Font_LocFont_glyphs.gfx
HUD_Font_LocFont_glyphs.swf
mp_text_messages.xml
ps_basic_tutorial_subtitles.xml
ui_credit_list.xml
ui_dialog_recording_list.xml
ui_text_messages.xml

Dikkat ederseniz "HUD" ismiyle başlayan dosyalardaki ".fla" uzantılı dosyaları almadık. (Oyunun ileriki kısımlarında herhangi bir sıkıntı çıkaracaklarını düşünmüyorum. Zira bu dosyalar orijinal "English.pak" dosyasının içinde bulunmayan dosyalardı. Bu yüzden eklemedim. Ayrıca "turkish.pak" dosyasında bulunan 3 tane olan ".bat" dosyalarını da eklemedik.)

Dosyaları kopyaladık değiştirdik. Kapatıyoruz abicim. Ardından ".rar" yaptığımız dosyaları ".pak" yapıp düzeltiyoruz. Bende şahsen sorunsuz şimdilik. Bir sorun çıkaracğını da düşünmüyorum açıkcası.

Eğer bu yöntemi deneyip oyununuzu bozduysam özür dilerim hocam. Belki ben yanlış anlatmışımdır.

Hadi hepinize iyi günler dilerim.

Dosya Ekleri

• forum için ilk resim.png
    forum için ilk resim.png
    171 KB · Görüntüleme: 69
  • dosya konummu.png
    dosya konummu.png
    113,9 KB · Görüntüleme: 61

Yeni konular

Geri
Yukarı