Steam Crysis 2 Remastered açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
RAM
4+4 8 GB DDR3
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 1030
Anakart
ASUS P7H55-M LX
İşlemci
i3 540
Crysis 2 Remastered, Steam'deki oyna butonundan, masaüstündeki kısayolundan ve dosya konumundaki Crysis2Remastered.exe dosyasından denememe rağmen hiçbir hata kodu, uyarı vermeden tepkisiz kalıyor, yani açılmıyor. Steam'de kısa 3-5 saniye civarı oyun açıkmış gibi gözüküyor, sonra geri oyna butonu aktif oluyor. Kaç defa format attım, her formattan sonra da oyunu düzelmiş mi diye denedim ancak yok, her seferinde aynı. Bir türlü aldığımdan beri oynayamadım şu oyunu. 1. oyun sorunsuz çalıştı ancak 2. oyun böyle. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler :)

Yönetici olarak açmayı deneyin, güvenlik duvarını kapatın, herhangi bir antivirüs yazılımı varsa kapatın, Crysis2Remastered.exe dosyasına sağ tık > Özellikler > Uyumluluk > Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın Daha sonra eğer 3. parti yazılım kullanıyorsanız ve arkada açık ise Discord vb. bunları kapatın, sonra Steam'den oyuna sağ tık > Özellikler genelden Steam arayüzü etkinleştiri kapatın ve tekrar deneyin.
Tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bıraktım ve ardından yönetici olarak çalıştırdım. Sonuç yok. Güvenlik duvarını tamamen kapatma şansım yok, gerçek zamanlı korumayı kapatıp denedim, yine sonuç olmadı. Arkada çalışan programlar olarak ise sadece zorunlu olarak Steam ve OneDrive çalışmaktaydı. Steam arayüz ayarı da direkt temelden Steam ayarlarında kapalı olarak ayarlı.

54 GB alanımı geri kazanmak için en sonunda oyunu tamamen bilgisayarımdan kaldırdım. Sorunu araştırırken ve oyunun olumsuz yorumları arasında aynı sorunu yaşayan birkaç kişiye daha rastladım. Sanırım sık rastlanan bir sorun. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Çözüm önerilerine hâlâ açığım, oyunu ileride tekrar indirdiğimde sorun çözülmemiş olursa deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı