Steam Crysis 2 Remastered açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

403052

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-
Ana sistem: Ryzen 5 5600, MSI GT 1030 GDDR5, 8 GB DDR4 RAM, MSI B550M PRO-VDH WIFI, 480 GB KIOXIA SATA SSD, MSI A750GL 750W, MSI M100R

İkinci sistem: i3 540, ASUS HD 5450 1 GB, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ASUS P7H55M-LX , 256 GB Patriot SSD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU

Üçüncü sistem: Pentium E6500, G41 Onboard GPU, 4+4 8 GB DDR3 RAM, ECS G41T-M7, 250 GB HDD, Frisby Low Profile ofis kasası + 300W FOEM PSU
-
RAM
4+4 8 GB DDR3
Ekran kartı
NVIDIA GeForce GT 1030
Anakart
ASUS P7H55-M LX
İşlemci
i3 540
Crysis 2 Remastered, Steam'deki oyna butonundan, masaüstündeki kısayolundan ve dosya konumundaki Crysis2Remastered.exe dosyasından denememe rağmen hiçbir hata kodu, uyarı vermeden tepkisiz kalıyor, yani açılmıyor. Steam'de kısa 3-5 saniye civarı oyun açıkmış gibi gözüküyor, sonra geri oyna butonu aktif oluyor. Kaç defa format attım, her formattan sonra da oyunu düzelmiş mi diye denedim ancak yok, her seferinde aynı. Bir türlü aldığımdan beri oynayamadım şu oyunu. 1. oyun sorunsuz çalıştı ancak 2. oyun böyle. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler :)

Crysis 2 Remastered, Steam'deki oyna butonundan, masaüstündeki kısayolundan ve dosya konumundaki Crysis2Remastered.exe dosyasından denememe rağmen hiçbir hata kodu, uyarı vermeden tepkisiz kalıyor, yani açılmıyor. Steam'de kısa 3-5 saniye civarı oyun açıkmış gibi gözüküyor, sonra geri oyna butonu aktif oluyor. Kaç defa format attım, her formattan sonra da oyunu düzelmiş mi diye denedim ancak yok, her seferinde aynı. Bir türlü aldığımdan beri oynayamadım şu oyunu. 1. oyun sorunsuz çalıştı ancak 2. oyun böyle. Yardımcı olmaya çalışan herkese şimdiden teşekkürler :)

Minimum gereksinimleri karşılıyor musunuz?

Minimum gereksinimleri karşılıyor musunuz?
İşlemci ve ekran kartı gereksinimleri karşılanmıyor, ancak yine de oyunun düşük performans ile de olsa açılması gerekirdi.

Oyunun sistem gereksinimleri Steam'de oyunun mağaza sayfasında belirtildiği şekilde bu şekilde:
1704557457329.png

İşlemci ve ekran kartı gereksinimleri karşılanmıyor, ancak yine de oyunun düşük performans ile de olsa açılması gerekirdi.

Oyunun sistem gereksinimleri Steam'de oyunun mağaza sayfasında belirtildiği şekilde bu şekilde:
Eki Görüntüle 2076258

Oyunu doğruladınız mı?
GT 1030 ile oynayacağinizi sanmam fakat YouTube'dan izleyince 30 FPS vb oynatıyor benim GTA 5 açılıp kapanıyordu direk sizinki gibi Visual Studio all in One silip tekrar yükledim bir de DirectX offline setup indirince düzelmişti deneyebilirsiniz isterseniz.

Oyunu doğruladınız mı?

GT 1030 ile oynayacağınızı sanmam fakat YouTube'dan izleyince 30 FPS vb. oynatıyor, benim GTA 5 açılıp kapanıyordu direkt sizinki gibi. Visual Studio All in One silip tekrar yükledim bir de DirectX offline setup indirince düzelmişti deneyebilirsiniz isterseniz.
Dosyaların bütünlüğünü doğrulamayı çok kez yaptım ancak işe yaramadı. Hatta şimdi de yaptım. Diğerlerini de çok kez sil-yükle yaptım gün içerisinde. Maalesef hâlâ aynı :(

Sistem 32bit mi? Ve biraz düşük geldi oyun için.

Dosyaların bütünlüğünü doğrulamayı çok kez yaptım ancak işe yaramadı. Hatta şimdi de yaptım. Diğerlerini de çok kez sil-yükle yaptım gün içerisinde. Maalesef hâlâ aynı :(

.NET Framework güncel mi hocam? İşlemcide bir tık düşük kalıyor bence minimum gereksinimleri karşılamadiği için oyun direk kapanıyor.

Sistem 32-Bit mi?
64-Bit. Windows 11'in Microsoft tarafından yayınlanmış 32-Bit bir ISO dosyası da bulunmuyor sanırım.
.NET Framework güncel mi hocam? İşlemci de bir tık düşük kalıyor, bence minimum gereksinimleri karşılamadığı için oyun direkt kapanıyor.
Az önce .NET Framework 4.8.1 kurulum dosyasını indirdim ve çalıştırdım, .NET Framework 4.8.1 veya daha üstü bir sürümünün zaten kurulu olduğunu belirtti. Minimum gereksinimleri karşılamadığı için oyun kapanıyorsa da bir uyarı vermesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca sistemim 1. oyunun Remastered versiyonunun da gereksinimlerini karşılamıyordu. Ancak düşük performans ile de olsa oyunu arada kendi kendine çökme sorunları hariç sorunsuzca çalıştırıp bitirebilmiştim.

1. oyunun Remastered versiyonunun sistem gereksinimleri şu şekilde:
1704559614425.png

Eki Görüntüle 2076258

Hocam bazı oyunlar sistem istediği düzeyde değilse hiç açılmamayı seçebiliyor. Öyle bir şey olabilir sizinki de.

64-bit. Windows 11'in Microsoft tarafından yayınlanmış 32 Bit bir ISO dosyası da bulunmuyor sanırım.

Az önce .NET Framework 4.8.1 kurulum dosyasını indirdim ve çalıştırdım, .NET Framework 4.8.1 veya daha üstü bir sürümünün zaten kurulu olduğunu belirtti. Minimum gereksinimleri karşılamadığı için oyun kapanıyorsa da bir uyarı vermesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ayrıca sistemim 1. oyunun Remastered versiyonunun da gereksinimlerini karşılamıyordu. Ancak düşük performans ile de olsa oyunu arada kendi kendine çökme sorunları hariç sorunsuzca çalıştırıp bitirebilmiştim.

1. oyunun Remastered versiyonunun sistem gereksinimleri şu şekilde:
Eki Görüntüle 2076289

Yönetici olarak açmayi deneyin güvenlik duvarını kapatın herhangi bir antivirüs yazılımı varsa kapatın crysis2remastered.exe dosyasına sağ tık uyumluluk tam ekran iyileştirmelerini devre dışı bırakın daha sonra eğer 3.parti yazılım kullanıyorsanız ve arkada açık ise Discord vb bunları kapatın sonra Steam'den oyuna sağ tık özellikler genelden Steam arayüzü etkinleştiri kapatın ve tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı