Crysis 3 için 1500 TL sistem tavsiyesi

ReznowTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Beni 3 yıl falan idare etsin, Crysis 3'ü high ayarda oynayayım böyle bir sistem toplayabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci: i3-4130
Ram: Gskill 2x4 8gb
Anakart: İntel H81-P33
Ekran kartı: MSI GTX750Ti
HDD: Senin seçimin.
PSU: Tauro 80 plus 600w

İşlemci multiplayer ağırlıklı oyunlarda az kaçmaz mı performans olarak?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyatlara bakmadım lakin bu bütçe için Crysis 3 yüksek ayarlar biraz hayal gibi. Orta seviye bir PC toplanabilir ve bir çok oyunu orta ayarlarda oynarsın. GTA IV gibi oyunlar yüksekte oynayabilirsin.

Fiyatlara bakmadım lakin bu bütçe için Crysis 3 yüksek ayarlar biraz hayal gibi. Orta seviye bir PC toplanabilir ve bir çok oyunu orta ayarlarda oynarsın. GTA IV gibi oyunlar yüksekte oynayabilirsin.
Gta V in çıktığını varsayarsak Medium-Low karışık oynayabileceğimi düşünebilir miyim o zaman.

Bende ekran kartı için r9 270 öneririm, i3 işlemcinin sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum ama içine sinmezse fx 6300 e de bakabilirsin

Önerilerinizi dikkate alıyorum ancak bir sorum daha olacak Grafik tabanlı oyun motoru yada 3ds max gibi programlarıda ek olarak kullanırsam hangi işlemci daha uygundur

grafik tabanlı oyun motoru derken? :D Neyse anladım demek istediğinizi işlemciye yük bindirecek render programlarında i3 duruma göre yetersiz kalabilir evet. Ama önce yapmak istediğiniz işi belirleyin. Eğer render ile uğraşacaksanız size i3 önermem.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı