Çözüldü Crysis 3 Türkçe dublaj nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Roninshi

Hectopat
Daha fazla  
Orijinal Crysis 3'ü Türkçe yapamıyorum. Bazı videoları izledim ama yapılanlar olumlu sonuç vermiyor.

Çözüm
Olur teşekkürler.
İndirirken Türkçe seçeneğini seçmiştim oysaki.

Klasik EA, bu tarz sorunlar olabiliyor maalesef. Düzgün bir Launcher değil.

İkisini de indirip "Localization" klasörünün içine atacaksınız.
Ara sahnelerde bende de ses yok bunun sebebi oyunun kendisinden, çoğu kişi yaşıyor bu sorunu. Bunun çözümü ise buradaki arkadaşın verdiği linkteki dosya gibi duruyor, deneyebilirsiniz.

Ea oyunlarının orjinalleri korsanlardan daha çok sorun çıkarıyo. Tam tersi olması gerekirken. Dead Space'in 3 oyununda da sorun yaşayan biri olarak söylüyorum.bazen korsanı seçmek daha mantıklı.

EA Play de Origin gibi dile özel indirme yok. Oyun içinde TR dil dosyaları yok ise indirip içine atın var ise oyunu açıp konsola "g_language = Turkish" yazıp onaylayın.

Gecen sene ayni sorunu yasamistim. Çözümü bulunca sirf onun icin burada uyelik açıp çözümü buraya yazdim. Ayni mesaji kopyaliyorum. İse yarayabilir.

"Merhaba dostum ben de aynı sorunu yaşadım, çözümü buldum seninle de paylaşmak istedim. Pc'de oyunun kurulu olduğu klasörü bul ve system yazan dosyayı yedeğini aldıktan sonra sil. Daha sonra "_Installer>game>l10n>en_Us" klasöründe system var onu başka bir yere kopyala. Kopyaladığın dosyayı notpad olarak aç en altta english yazan yere turkish yazıp ilk sildiğin system klasörünün olduğu yere yapıştır."

Türkçe olayını çözdük zaten. Sorun sadece ara sahnede konuşma sesleri gelmiyor ki o da genel bir sorun.

Aynen ben origindede bitirmiştim Türkçeye çekince ara sahnelerde sesler yok sadece oyuna girdiğin zaman konuşmalar var bu yüzden Steam versiyonunu oynamalısınız Steam versiyonu sıkıntısız sadece yine Origin bağlaması vesaire uğraşmak gerek sadece.

Klasik EA, bu tarz sorunlar olabiliyor maalesef. Düzgün bir Launcher değil.

İkisini de indirip "Localization" klasörünün içine atacaksınız.

Merhaba,
Attığınız dosyaları indirdim. Belirttiğiniz yere attım. Atmadan önce İngilizce olanları sildim. Oyuna girince siyah ekran veriyor. İngilizce dosyaları geri yükleyip yanına Türkçe olanları attım, bu sefer oyun yine Türkçe oldu. Ne yapmam gerek?

Merhaba,
Attığınız dosyaları indirdim. Belirttiğiniz yere attım. Atmadan önce İngilizce olanları sildim. Oyuna girince siyah ekran veriyor. İngilizce dosyaları geri yükleyip yanına Türkçe olanları attım, bu sefer oyun yine Türkçe oldu. Ne yapmam gerek?

Oyunun ana klasöründe "system" config dosyası var, onu not defteri ile açıp "g_language" kısmını "turkish" yapın ve kaydedin.

Geri
Yukarı