CrystalDiskMark sonuçları nasıl?

Ben geçen hafta bu arada laptop kullanıyorum içini açıp fanlarını temizlemiştim o sırada elime macun falanda bulaşmıştı onu temizlemeden o şekilde temizleyip geri taktım ondan kaynaklanabilir mi peki.
Bu arada vahim dediğinize göre harddiskleri değiştirmem mi gerekiyor hasar mı görmüş durumda?

İlk olarak termal macunun içindeki SSD'ye ya da bir Driver'a tanımlayamama sorunu oluşturacağını sanmam. Ayrıca SSD'nin sağlığı hakkında pek bir bilgimiz yok. Sağlık testi yapar mısınız?

İlk olarak termal macunun içindeki SSD'ye ya da bir Driver'a tanımlayamama sorunu oluşturacağını sanmam. Ayrıca SSD'nin sağlığı hakkında pek bir bilgimiz yok. Sağlık testi yapar mısınız?

Boştayken bu şekilde.

1598031985873.png

Son düzenleme:
O bence Chipset Driver yüklü değilse ondandır. Ayrıca SSD'nin durumu vahim gibi.
Yanlış bilgilendirme yapmayın. Aynı SSD'den kullandım ve bu diskin yazma hızı Samsung tarafından 140MB/s olarak belirtiliyor. Hızlar normal.

Benim aklıma disklerin uykuya geçiyor olabileceği geldi. Güç planı ayarlarından harddiskin uykuya geçmesini 0 dakika yapınız veya "Nihai Performans" güç planı ile deneyiniz. Sorununuzun kaynağı bu bence. Harddisk bu dediklerimden sonra hep çalışır ve daha fazla enerji tüketir. Takılma olmaması mı yoksa az enerji tüketimi mi daha önemli ona göre tercih yapınız.

Nihai performans: [Rehber] Windows 10 "Ultimate Performance" Güç Modunu Etkinleştirme - Technopat Sosyal

Aklıma ikinci gelen ise o an işlemciye doğru voltajın ulaşmaması. Chipset sürücünüzü laptop üreticisi sitesinden indirip yükleyin. Ama bu yüzden donma olacağı ihtimali çok düşük.

Yanlış bilgilendirme yapmayın. Aynı SSD'den kullandım ve bu diskin yazma hızı Samsung tarafından 140MB/s olarak belirtiliyor. Hızlar normal.

Benim aklıma disklerin uykuya geçiyor olabileceği geldi. Güç planı ayarlarından harddiskin uykuya geçmesini 0 dakika yapınız veya "nihai performans" güç planı ile deneyiniz. Sorununuzun kaynağı bu bence. Harddisk bu dediklerimden sonra hep çalışır ve daha fazla enerji tüketir. Takılma olmaması mı yoksa az enerji tüketimi mi daha önemli ona göre tercih yapınız.

Nihai performans: [Rehber] Windows 10 "Ultimate Performance" Güç Modunu Etkinleştirme - Technopat Sosyal

Aklıma ikinci gelen ise o an işlemciye doğru voltajın ulaşmaması. Chipset sürücünüzü laptop üreticisi sitesinden indirip yükleyin. Ama bu yüzden donma olacağı ihtimali çok düşük.

Nihai perforformans kısmını daha önceden eklemiştim yüksek performans kullanıyorum nihai performansa geçiş yapsam harddisklere veya PC'ye herhangi bir zararı olur mu? Bir de tüm sürücülerim güncel ses sürücü hariç çünkü sitesinde eski sürüm olarak gözüktüğü için.

Teşekkürler bir de ben sorunun Windows 2004 güncellemesiyle bağdaştırıyorum 4 gün önce formatladığım halde takılmalar devam ediyor üstelik Windows Update kısmında herhangi bir güncelleme olmadı sürücüler hariç formatı kendi sitesinden mayıs 2020 olarak USB'ye yazdım Rufus ile ama formattan sonra dediğim gibi sürücüler hariç ağustos güncellemesi gelmedi sebebi ne olabilir sizce.

Teşekkürler bir de ben sorunun Windows 2004 güncellemesiyle bağdaştırıyorum 4 gün önce formatladığım halde takılmalar devam ediyor üstelik Windows Update kısmında herhangi bir güncelleme olmadı sürücüler hariç formatı kendi sitesinden mayıs 2020 olarak USB'ye yazdım Rufus ile ama formattan sonra dediğim gibi sürücüler hariç ağustos güncellemesi gelmedi sebebi ne olabilir sizce.
Microsoft'un sürücü dağıtım politikası çok farklı. Açıkcası fikrim yok. Ben kapatıyorum güncellemeleri.

Ben geçen hafta bu arada laptop kullanıyorum içini açıp fanlarını temizlemiştim o sırada elime macun falanda bulaşmıştı onu temizlemeden o şekilde temizleyip geri taktım ondan kaynaklanabilir mi peki.
Bu arada vahim dediğinize göre harddiskleri değiştirmemmi gerekiyor hasarmı görmüş durumda.

Hocam SSD niz ölmüş garantisi varsa yollayın.

Geri
Yukarı