CrystalDiskMark Yeni HDD'yi Görmüyor

ILYNXI

Hectopat
Pazar akşamı Seagate Barracuda 1 TB HDD siparişi verdim bugün elime geçti. Kasaya taktım ve CrystalDiskMark ile test etmek istedim ama hiç bir şey olmuyor. İçerisine 2 GB'i aşkın video da attım ki belki kendisi yazıp silmiyor dur diye. Yaklaşık 5 dakikadır böyle. Ne yapmalıyım ?

369199369201

SSD'den bir video daha attım takip ederken bununla karşılaştım. Gördüğünüz gibi hızlı başlıyor sonra duruyor. Görev yöneticisinden de bazen S: HDD sini bir görüyorum bir görmüyorum. Sabit durması gerekmiyor mu ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten dün bundan sonra HdTune ile Error Scan testi yaptım. Bu hdd elime geçtikten hemen sonra ki ilk testim :)
369402
Daha sonrasında Bilgisayarımdan sağ tıklayıp biçimlendirdim fakat hızlı biçimlendirmeyi kaldırıp yaptım 3 saat de onu bekledikten sonra tekrar bir test yaptım bu sefer HdTune Bad Sector bulamadı. Ben de düzeldi sandım ama hala CrystalDiskMark testini yapmıyordu. İçine dosya atmaya çalıştım sürekli 0 kb lara inip inip duruyordu. Bir kez daha HdTune testi yaptım ve bu sefer 2. kutuda Bad Sector buldu. Ben de kutusuna geldiği gibi paketledim ve Hepsi buradaya iade talebi oluşturdum bu fotoğrafı da atarak. Bu gün kargoya vereceğim. Umarım sıkıntı çıkarmadan yardımcı olurlar.

Şansınızı deneyin derim. Ama bence arıza nedeni ile iade etmek istediğinizi söylerseniz servise yönlendirelim diyebilirler. HDTune sonucunu çıktı alıp eklemeyi unutmayın.

Birazdan kargoyla yollayacağım. İade talebinde sonucun fotoğrafını ekledim. Kendileri de test edebilir. Umarım müşteri memnuniyetine önem veriyorlardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı