CS 1.6, Steam'de Online Oynama

SAD!!

Decapat
Arkadaşlar 3 arkadaşım ve ben Steam'den CS 1.6 aldık fakat online bir şekilde oynayamıyoruz. Kendimiz server kurmak istiyoruz tıpkı CS:GO'daki gibi ama bir türlü bulamadık yolunu. Bilen biri yardım edebilir mi?

İnternet iniz iyi ise dedicated server kurabilirsiniz, AMX Mod X eklentisini kurarak admin yetkilerini de kullanabilirsiniz. Hatta eğlence amaçlı yapılmış hazır oyun modları var onları indirerek arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Ama tabi bunlardan önce port açmanız gerekli arkadaşlarınızın internet üzerinden sizin serverinizi görmeleri için. 4-5 yıl önce kendim kurmuştum oradan hatırladığım kadarıyla yine yardımcı olurum kuracak olursan eğer.

Arkadaşlar 3 arkadaşım ve ben Steam'den CS 1.6 aldık fakat online bir şekilde oynayamıyoruz. Kendimiz server kurmak istiyoruz tıpkı CS:GO'daki gibi ama bir türlü bulamadık yolunu. Bilen biri yardım edebilir mi?
Port açıp kurabilirsiniz hocam yada
Hamachi ile oynayabilirsiniz.
Bu bazen işe yaramayabiliyor fakat deneyebilirsiniz. Tavsiyem port açmanız ve işiniz bittiğinizde o portunuzu geri silmeniz olacak. Çünkü modeminize herhangi bir saldırı düzenlendiğinde portunuz modem için açık oluşturabiliyor. Hiç uğraşamam diyorsanız o zaman bir CS 1.6 Hosting'i ile 1 aylık sunucu kiralayabilirsiniz uyguna. Artık olarak bazı free hostingler var fakat orda çok ping oluyor tavsiye etmem.

Edit: Konunun 1 sene önce olduğunu yeni fark ettim 🤯🥺.

Server kurmak için şu adımları izleyin.
1-oyunun kısayoluna sağ tıklayıp dosya konumunu aç deyin.
2-oradan hlds isimli dosyayı bulup açın.
3-her şey hazır geliyor zaten tek yapman gereken map seçip serveri başlatmak ayrıca sıkıntı olacağını sanmıyorum ama eğer orada hazır bulunan portta sıkıntı çıkarsa 27015'i deneyebilirsin.

Geri
Yukarı