Çözüldü CS 2 "grafik sürücüsü güncel değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emres01

Hectopat
Sabah oyuna normal bir şekilde girebiliyorken şimdi girince bu hatayla karşılaşıyorum. Ekran kartım RTX 4060 laptop. Ama oyun AMD ile başlıyor nedense. Nasıl NVIDIA ile başlatabilirim? NVIDIA ekran kartım güncel.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-02-03 230317.png
    Ekran görüntüsü 2024-02-03 230317.png
    726 KB · Görüntüleme: 240
Çözüm
Hocam nasıl görebilirim bunu HP Victus 16 modeli.

BIOS'ta Advanced settings kısmına bir bak.
Switchable graphic settings tarzı bir ayar olmalı.
Onu dGPU only yapman yeterli.

AMD/İntel GPU'su devre dışı kalıp, sadece harici ekran kartı aktif kaldığı için Optimus devre dışı kalıyor. Optimus yüzünden oluşan veri yolu darboğazı kalktığı için FPS artıyor. MUX Switch olmayan bir cihazda monitör kullanarak Optimus'u devre dışı bırakabilirsiniz.

Not: Optimus İntel/AMD GPU ile harici GPU arasında ihtiyaca göre geçiş yapmaya yarayan teknolojidir.
Normalde işlemci dahili GPU ile harici GPU Optimus ile geçiş yapar ama darboğaz oluşturur. MUX ile tüm gücü hariciye geçirdiğimiz için FPS artar.

Hocam Graphics Switch bölümü var. “hybrid ve discrete” olarak iki seçenek var. Discrete mi seçmem gerekiyor?

RTX 4060'ı kullanmanıza rağmen FPS düşüklüğü garip, son zamanlarda ekran kartı sürücünüzü güncellediniz mi?

NVIDIA sürücüm güncel hocam.

Hocam Graphics Switch bölümü var. “hybrid ve discrete” olarak iki seçenek var. Discrete mi seçmem gerekiyor?

NVIDIA sürücüm güncel hocam.

Evet, MUX switch aktifleştirmek için discrete seçmeniz gerekiyor. Seçin, bir de öyle deneyin bakalım.

Geri
Yukarı