CS 2 için 7.1 vs Stereo

EkranKartı34

Femtopat
Konu CS 2'ci arkadaşları ilgilendirdiği için CS bölümüne açtım. CS 2 için kulaklık seçerken özel mi seçmeliyiz? Bu oyunda ses kasma aşırı önemli peki 7.1 veya Stereo olması fark eder mi? Yeni bir Anakart alacağım, muhtemelen ses yeri güçlü olacak bu X670 anakartlardan.

Konu CS 2'ci arkadaşları ilgilendirdiği için CS bölümüne açtım. CS 2 için kulaklık seçerken özel mi seçmeliyiz? Bu oyunda ses kasma aşırı önemli peki 7.1 veya stereo olması fark eder mi? Yeni bir anakart alacağım, muhtemelen ses yeri güçlü olacak bu X670 anakartlardan.

Yani hocam 7.1 de ses soldan, sağdan, alttan, ve bütün çapraz kısımlardan gelirken ve içinde 8 tane hoparlör varken stereo sadece sol ve sağ ses verir ve içinde 2 tane hoparlör bulunur. Yani düzgün güzel 7.1 performansı veren kulaklıklar çok pahalı. Orta segment 7.1 veren kulaklıklarda gene pahalı parasına değmez. Şahsen stereo daha iyi. Sol sağ yeter size. Zaten CS 2 de ses kasmada önemli fakat aim falan daha önemli bana kalırsa hiç duymadanda eğer pusu kurmadılarsa bayağı iyi oynayabilirsiniz sadece görüp ateş ederek. Ben bazen arkada müzik açıp oyunun sesini kapatıyorum ona rağmen rahat rahat oynuyorum.

Stereo her türlü daha iyi. 7.1 kulaklıkların çoğu sanal 7.1 oluyorlar. Ayrıca CS'de üst/alt arka/ön çok fazla olmuyor. Sağ ve sol ayrımını keskin bir şekilde yapabilmek daha önemli.
Arkadan bıçaklarlar seni kardeşim.

Güzel bir 7.1 daha iyi olur. Her yerden gelen sesleri duymak büyük avantaj.

Konu CS 2'ci arkadaşları ilgilendirdiği için CS bölümüne açtım. CS 2 için kulaklık seçerken özel mi seçmeliyiz? Bu oyunda ses kasma aşırı önemli peki 7.1 veya stereo olması fark eder mi? Yeni bir anakart alacağım, muhtemelen ses yeri güçlü olacak bu X670 anakartlardan.

7.1 tercih et CS 2 ya da Valorant ve FPS tarzı oyunları oynarken değerini anlarsınız.

7.1 önemli olsaydı turnuvalarda kulak içi kulaklık kullanmazdı kimse. Çok büyük oyuncular bile kulak içi kulaklık kullanıyor ve bunlarda 7.1 yok. CS, Valorant gibi oyunlarda her bölgenin kendine has bir sesi vardır ve sesin nereden geldiğini 150 liralık bir kulaklık ile bile rahatça duyarsın. 7.1 gereksiz bu oyunlarda.

7.1 önemli olsaydı turnuvalarda kulak içi kulaklık kullanmazdı kimse. Çok büyük oyuncular bile kulak içi kulaklık kullanıyor ve bunlarda 7.1 yok. CS, Valorant gibi oyunlarda her bölgenin kendine has bir sesi vardır ve sesin nereden geldiğini 150 liralık bir kulaklık ile bile rahatça duyarsın. 7.1 gereksiz bu oyunlarda.
Şahsen 200 TL'ye aldığım kulak içi kulaklık ile hiçbir şeyi anlamıyorum. Geçen ön sağ çaprazdan ses alıp arkadan öldürüldüm mesela. Ben 7.1 ile çok daha iyi ses kasıyorum stereo'ya göre.

Şahsen 200 TL'ye aldığım kulak içi kulaklık ile hiçbir şeyi anlamıyorum. Geçen ön sağ çaprazdan ses alıp arkadan öldürüldüm mesela. Ben 7.1 ile çok daha iyi ses kasıyorum Stereo'ya göre.

Senin kulaklığında sorun vardır. Zamanında 70 liraya aldığım JBL C100SI ile globale kasmıştım. En ufakta bir keşke daha iyi ses kasabileceğim kulaklığım olsa demedim çünkü bu oyunlar sesin nereden geldiğini bilmen için yeterince yardım ediyor.

Hiçbir sıkıntısı yoktu. 7.1'den geçince tek ses sağ ve sol oluyor zaten bu yüzden de anlaşılmıyor. Sen kastıysan alışkın olduğun için kasmışsındır yoksa 6 yönü anlayamazsın tam olarak.

Hiçbir sıkıntısı yoktu. 7.1'den geçince tek ses sağ ve sol oluyor zaten bu yüzden de anlaşılmıyor. Sen kastıysan alışkın olduğun için kasmışsındır yoksa 6 yönü anlayamazsın tam olarak.

E sporcular da bilmiyor yani :D. 7.1 kullanmayan ve kullanmayın diyen tonla e sporcu var. Turnuvalarda kulak içi kulaklık kullanıyor çoğu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı