Çözüldü CS 2 ile 4:3'te tam ekran oynarken Black bar çıkıyor

• Konuyu başlatan Osfk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 196
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Osfk

Hectopat
Daha fazla  
CS2 oynarken ilk başlangıçta bayağı bir bu konuda sıkıntı çekmiştim. AMD Adrenalin'den tam ekrana alıp birçok şey denemem sonucunda 165 Hz'de 4:3 1280x1080'te çalıştırıp bayağı bir oynamıştım ancak son gelen güncellemelerden mi yok benden kaynaklı bir sıkıntıdan mı bilmiyorum tekrar Black bar çıkmaya başladı ve bir türlü tam ekran olmuyor oyun. Bunu nasıl çözeriz?

Çözüm
Bu videodaki yonergeleri bir uygulayip dener misin?
Özel çözünürlük ayarlayınca düzeldi, teşekkür ederim.

Güncelleme: 2 kere oyunu açıp kapatınca tekrarladı.

Amd ayarlarımdan sağ tarafta bulunan "AMD Freesync" ve "Tamsayı Ölçekleme" ayarlarını kapattım ve oyunu AMD'nin oyunları göstediği kısımdan sağ tıklayarak kaldır dedim sonrasında sağ üstte yenile kısmına bastım ve tekrar gelince bir daha aynı ayarları girdim ve oldu.

1714505860304.png
1714505761744.png
Oyun ici cozunurlugun ile masaustu cozunurlugunu ayni yap bir dene.
Denedim fakat yine aynısı oldu. Garip şekilde oyun ilk açılırken doğru açılıyor ancak ana menüyü gösterecekken ekrana birşey oluyor böyle git gel tarzı sonrasında black barlı şekilde gösteriyor.

Hemen hemen aklıma gelen herşeyi denedim ama bir çare bulamadım daha.

Denedim fakat yine aynısı oldu. Garip şekilde oyun ilk açılırken doğru açılıyor ancak ana menüyü gösterecekken ekrana bir şey oluyor böyle git gel tarzı sonrasında Black barlı şekilde gösteriyor.

Radeon Software'i acip, CS2'nin ayarlarindan Display Scaling'i Full Panel yapar misiniz bir.

AMD ekran karti hiç kullanmadigim icin uygulamanin arayuzune hakim degilim pek. Masaustu cozunurlugunuzu Radeon Software'den oyun ici cozunurlugunuzle ayni yapin. Sonra sagdaki Ekran basligi altindan olceklendirme modu ayariyla oynayip bir deneyin olmasi lazim.

AMD ekran karti hiç kullanmadigim icin uygulamanin arayuzune hakim degilim pek. Masaustu cozunurlugunuzu Radeon Software'den oyun ici cozunurlugunuzle ayni yapin. Sonra sagdaki Ekran basligi altindan olceklendirme modu ayariyla oynayip bir deneyin olmasi lazim.
Sağ tarafta tam panel yazan yer erkan ölçeklendirme yeri onu değişltirip oyunu açıp kapattım sonuç değişmedi, oyun çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğünü değiştirip aynı yaptım yine birşey olmadı.

Sağ tarafta tam panel yazan yer erkan ölçeklendirme yeri onu değişltirip oyunu açıp kapattım sonuç değişmedi, oyun çözünürlüğü ile masaüstü çözünürlüğünü değiştirip aynı yaptım yine bir şey olmadı.

Özel çözünürlük ayarlayınca düzeldi, teşekkür ederim.

Güncelleme: 2 kere oyunu açıp kapatınca tekrarladı.

Amd ayarlarımdan sağ tarafta bulunan "AMD Freesync" ve "Tamsayı Ölçekleme" ayarlarını kapattım ve oyunu AMD'nin oyunları göstediği kısımdan sağ tıklayarak kaldır dedim sonrasında sağ üstte yenile kısmına bastım ve tekrar gelince bir daha aynı ayarları girdim ve oldu.

1714505860304.png
1714505761744.png

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı