CS 2 kaplama alırken kredi kartı doğrulama uyarısı verdi

Okan7

Yoctopat
CS'ye CS2 çıkınca başladım. Üyeliği açınca Steam Guard kurdum telefona. Bu sürede CS'de 2 tane kasa düşürdüm ve anahtar satın alıp kasayı açtım, oyunu alırken seçkin de satın aldım. Pazar 15 gün engeli bitmek üzereyken yani artık skin alabilecekken hesaba 2000 TL üstü para yatırdım(kasa anahtarı, seçkin aldığım aynı kartla) kart doğrulama uyarısı verdi ve 2 gün daha engel koydu.
Kartı doğrulayım dedim bu sefer de hata veriyor. Steam zaten belirtmiş her kartta doğrulama geçerli değil diye sanırım bu yüzden benim şimdi 2 gün daha mı beklemem lazım alışveriş için CS2 pazarında? Hayır yatırdığım para Steam'da gözüküyor yani para çekildi ama buna rağmen böyle uyarı geldi. 2 gün sonra sorunsuz açarlar mı engeli acaba?
Ben 1 ay sonra yine 2-3 bin TL daha yatırıp skin alacaktım. Böyle her seferinde kart doğrulamaya mı gidecek acaba?

Bankanız bloke koymuş olabilir. Bankanızı arayıp sorabilirsiniz.

Para hesabımdan çekildi bloke imkansız. Hem para çekildi, hem de yatırdığım para Steam'da mevcut duruyor ama Steam 2 gün daha engel koydu. 2 gün sonra engel kalkacak yazıyor.

Google'a şimdi baktım aynı sorunu başkaları da yaşamış ama 2 gün sonra açılmış mı engelleri bilmiyorum.

Para hesabımdan çekildi bloke imkansız. Hem para çekildi, hem de yatırdığım para Steam'da mevcut duruyor ama Steam 2 gün daha engel koydu. 2 gün sonra engel kalkacak yazıyor.

Google'a şimdi baktım aynı sorunu başkaları da yaşamış ama 2 gün sonra açılmış mı engelleri bilmiyorum.

Genelde 24 saatte para üzerindeki bloke kalkıyor. Son zamanlarda geldi bu yenilik. Pazarda eşya sattığınızda da aynı şekilde 24 ile 48 saat arasında bekletiyor. Anladığım kadarıyla eşya ya da kredi kartı dolandırıcılığının önüne geçmek için böyle bir önlem almışlar.

Anladım o zaman Steam Desteğe yazıp sorabilirsiniz. Ben parayı çekmedi sandım.

Bu arada arkadaşlar gerçekten Steam desteğe mesaj atmayı beceremedim. Gerekli yere giriyorum ama her seferinde otomatik sorular çıkıyor karşıma. Mesela Steam desteğe mesaj atmak için hesap ödeme kısmına tıklıyorum ama sistem beni gidiyor hesap ayarlarıma atıyor. Bir türlü Steam desteğe mesaj yazacak kısma gelemedim. Var mıdır öneriniz?

Şu an atmayacağım 2 gün bekleyeceğim ama atmak istesem de zaten atamadım. Bunu öğrenirsem güzel olur.

Geri
Yukarı