CS 2 oynarken monitör güç tasarrufu moduna geçiyor

İşletim sistemi
Windows 10

dwarekithx

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb
Ekran kartı
rx 570
İşlemci
i5-4460
Monitörün ayarlarından Power saving modunu kapattım. Ama hata devam etti. Driverlar güncel. Oyuna girdiğim zaman 30 saniye 1 dakika sonra 2 3 saniyede bir siyah ekran olup geliyor. Ondan sonra Power saving moduna geçiş yapıyor ve oyun ekranı hiç gelmiyor.

Monitörün ayarlarından Power saving modunu kapattım. Ama hata devam etti. Driverlar güncel. Oyuna girdiğim zaman 30 saniye 1 dakika sonra 2 3 saniyede bir siyah ekran olup geliyor. Ondan sonra Power saving moduna geçiş yapıyor ve oyun ekranı hiç gelmiyor.

Ekran kartının güç kablosu düzgün takılmamış olabilir.

Ekran kartın yüksek sıcaklık değerlerine çıktığı için kendini kapatıyor olabilir.

Kasayı açıp güç kablolarını kontrol et ve mümkünse çıkarıp yeniden tak.

Ardından MSI Afterburner gibi bir uygulama ile oyun için GPU sıcaklık değerlerini kontrol et.

Hocam monitörünüz LG marka mı çünkü ben de kullanıyorum kapatmıştım ayarı farklı bir olayı daha varmış.

Hocam monitörünüz LG marka mı çünkü ben de kullanıyorum kapatmıştım ayarı farklı bir olayı daha varmış.

Evet hocam LG ne yapmam gerekiyor

Ekran kartının güç kablosu düzgün takılmamış olabilir.

Ekran kartın yüksek sıcaklık değerlerine çıktığı için kendini kapatıyor olabilir.

Kasayı açıp güç kablolarını kontrol et ve mümkünse çıkarıp yeniden tak.

Ardından MSI Afterburner gibi bir uygulama ile oyun için GPU sıcaklık değerlerini kontrol et.

Kasayı daha yeni aldım. Ama açtıktan sonra ekran kartı kablosunun giriş kısmında 2 pin açık da kalmış sebebi bu olabilir mi?

PSU'dan çıkan diğer güç kablolarına bir bakın hocam. Belki kasanın kör bir noktasına falan kaçmıştır.

Yok hocam baktım bulamadım.

Hocam ayarlarımız aynı mı bilmiyorum fakat ben "Smart Energy Saving" kısmını kapatıp Denetim Masası'ndan performansa alarak düzeltmiştim aynı şekilde olur mu bilemiyorum.

Automatic Standby ayarını da off yapmışım.

Dediklerini yaptım yine düzelmedi. Performans kısmında güç planından bahsediyorsun değil mi?

PSU'dan çıkan diğer güç kablolarına bir bakın hocam. Belki kasanın kör bir noktasına falan kaçmıştır.

Az önce FurMark ile test yaptım ve yine aynı kapanma sorununu yaşadım. Bu yüzden bakım mı yapmam lazım sorunun çözülmesi için.

Son düzenleme:
Aahhh uzmanlaştığım konu, hocam bu hatanın adı WattMan. Yüksek ihtimal AMD driverların volt değerini çok yükseğe atadı bu yüzden bu hata oluyor, AMD Adrenalin'e gir, performans > ayarlanıyor a gir oradan güzel bir undervolt çek düzelir. MSI Afterburner üzerinden yapman işlevsiz kalabilir en iyisi Adrenalinden yapman

Geri
Yukarı