Çözüldü CS 2'de anlık FPS düşüşleri oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

blancobo

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB 3200 MHz DDR4
Ekran kartı
Asus Dual RX6650XT 8GB
Anakart
Gigabyte B550M DS3H
İşlemci
Ryzen 7 5800x
Öncelikle merhaba. Yaşadığım problem şu şekilde. CS2'ye giriyorum her şey gayet olması gerektiği gibi harita başlıyor ilk 1 2 dakika inanılmaz derecede FPS düşmesi giriyor 350 400FPS civarı alırken birden 40-50 FPS'lere kadar düşüyor ve takılma oluyor. Sanki internet bağlantısı kopup geri geliyormuş gibi. Daha sonra hiçbir şey yapmamış olmama rağmen kendiliğinden düzeliyor harita ilk açıldığında oluyor bunun bir çözümü var mıdır aynı sorunu yaşayan biri aydınlatırsa sevinirim.
Sistemim:
R7 5800X işlemci.
RX 6650XT ekran kartı.
16 GB 3200MHz DDR4 bellek.
Gigabyte B550M DS3H anakart.
NZXT 750W 80+Gold PSU.

Çözüm
Hocam directx_installer dosyasını silip C diskindeki DirectX shader cache'yi temizledikten sonra yeniden başlattım. Daha sonra dosya bütünlüğünü doğruladım ve sorunum ortadan kalktı şuan birkaç farklı haritada da denedim çok teşekkür ederim.
Hocam directx_installer dosyasını silip C diskindeki DirectX shader cache'yi temizledikten sonra yeniden başlattım. Daha sonra dosya bütünlüğünü doğruladım ve sorunum ortadan kalktı şuan birkaç farklı haritada da denedim çok teşekkür ederim.
Sevindim hocam aslında çevirisini yapıp foruma bunla ilgili yeni konu açmak lazım. İyi oyunlar.

Hocam directx_installer dosyasını silip C diskindeki DirectX shader Cache'yi temizledikten sonra yeniden başlattım. Daha sonra dosya bütünlüğünü doğruladım ve sorunum ortadan kalktı şu an birkaç farklı haritada da denedim çok teşekkür ederim.

Hocam bunu nasıl yapacağız ya aynı sorun bende de var ortalama 200 FPS alıyorum ama drop yiyorum sürekli
Sistem:
RTX 3050 laptop
16 GB RAM
i7 11 nesil

Hocam bunu nasıl yapacağız ya aynı sorun bende de var ortalama 200 FPS alıyorum ama drop yiyorum sürekli
Sistem:
RTX 3050 laptop
16 GB RAM
i7 11 nesil
CS:GO dosya konumuna gidip directx_installer klasörünü siliyorsunuz. Daha sonra Windows'tan Disk Temizleme'yi açıyorsunuz. Sadece DirectX Gölgelendirici Önbelleği'ni tikleyip siliyorsunuz ve bilgisayarı yeniden başlatıyorsunuz. Sonra Steam'den CS:GO oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama yapıyorsunuz.

CS:GO dosya konumuna gidip directx_installer klasörünü siliyorsunuz. Daha sonra Windows'tan Disk Temizleme'yi açıyorsunuz. Sadece DirectX Gölgelendirici Önbelleği'ni tikleyip siliyorsunuz ve bilgisayarı yeniden başlatıyorsunuz. Sonra Steam'den CS:GO oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrulama yapıyorsunuz.
hocam öncelikle teşekkürler ilginiz için dediklerinizi yaptım ama sorunu giredemedim

Hocam biraz zaman geçmiş ama daha detayli anlatiemisiniz ayni sorunu yasiyorum anlik bi fps düşüşü yasiyorum directx installer dosyanisni falan bulamiyorum ve bunlari temizlenek silmek sorun olurmu

Geri
Yukarı